Jeszcze jedna nowość od Huawei: opaska fitness Huawei Band 3 Pro - Tabletowo.pl

Jeszcze jedna nowość od Huawei: opaska fitness Huawei Band 3 Pro

Dołącz do dyskusji 0

Najważniejszymi bohaterami dzisiejszej konferencji Huawei niewątpliwie były Mate 20 i Mate 20 Pro, chociaż dało się odczuć, że to drugi z ww. jest prawdziwym oczkiem w głowie producenta. Marka zaprezentowała dziś jednak również szereg innych nowości, w tym m.in. kolejną opaskę fitness, Huawei Band 3 Pro.

Huawei nie poświęcił zbyt wiele uwagi temu urządzeniu. W przypadku wearables najwięcej powiedziano o Huawei Watch GT, czyli nowym smartwatchu, który jednak nie pracuje pod kontrolą Wear OS by Google, a autorskiego systemu. Dzięki temu zabiegowi udało się osiągnąć rewelacyjne czasy pracy na pojedynczym ładowaniu – przy średnio wymagającym użytkowaniu zapasu energii wystarczy na dwa tygodnie, natomiast przy podstawowym nawet na 30 dni!

Huawei Watch GT nie jest typowym smartwatchem, ale właśnie dzięki temu może świetnie się sprzedawać

Huawei Band 3 Pro to – jak sama nazwa wskazuje – nie smartwatch, tylko opaska, więc jej funkcjonalność jest nieco bardziej okrojona. Urządzenie ma jednak wbudowany moduł GPS, co z pewnością doceni niejeden użytkownik. Tak samo, jak i obecność pulsometru na pokładzie, mogącego prowadzić nieustanny nadzór nad tętnem.

Huawei Band 3 Pro wyposażono również w wyświetlacz OLED o przekątnej 0,95 cala i rozdzielczości 120×120 pikseli. Ekran jest dotykowy i już na pierwszy rzut oka pozwala podejrzeć zestaw najbardziej interesujących informacji. Zapasu energii w akumulatorze wystarczy na do 7 godzin pracy z włączonym GPS-em (producent nie powiedział nic o innych scenariuszach). Opaska oferuje też monitorowanie 8 różnych aktywności fizycznych.

Tabletowo.pl Jeszcze jedna nowość od Huawei: opaska fitness Huawei Band 3 Pro Huawei Nowości Wearable

Huawei Band 3 Pro

Z Huawei Band 3 Pro na nadgarstku można także pływać – producent deklaruje, że jest ona odporna na zanurzenie na głębokość do 50 metrów. Sugerowaną cenę opaski ustalono na 99 euro, tj. równowartość ~420 złotych. Na razie nie wiadomo, czy będzie ona dostępna w Polsce, marka nic na ten temat dziś nie powiedziała.

Źródło: Huawei

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona