oczyszczacz powietrza GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 (fot. GOCLEVER)

Na półki sklepowe trafił nowy oczyszczacz powietrza – GOCLEVER Cristal Air Advanced 2

Odnoszę wrażenie, że oczyszczacze powietrza w ostatnim czasie mocno zyskały na popularności, być może z uwagi na fakt, że od niedawna dość dużo uwagi poświęca się jakości powietrza, którym oddychamy. Marka GOCLEVER nie zamierza przespać boomu na tego typu urządzenia, dlatego wprowadziła dziś do sprzedaży swoją najnowszą propozycję, model Cristal Air Advanced 2.

Reklama

GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 oferuje cztery poziomy oczyszczania. Pierwszy filtr wstępny (nylonowy) ma za zadanie zatrzymać kurz i włosy (oraz ewentualnie też sierść zwierząt). Drugi filtr włókninowy zatrzymuje mikrocząsteczki z dymu. Trzeci filtr HEPA zatrzymuje natomiast najmniejsze cząsteczki zanieczyszczające powietrze. Charakteryzuje się on najwyższym dla zastosowań w warunkach domowych standardem H11. Ostatnim etapem jest filtr węglowy, który oczyszcza powietrze za pomocą aktywnego węgla.

Na pokładzie znajduje się również lampa UV, która zabija zarazki i zapobiega ich namnażaniu w otoczeniu. Do tego GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 wyposażono w funkcję jonizacji.

Producent deklaruje, że dzięki ww. systemowi QUADRO Shield GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 jest w stanie pozbyć się aż 99% zanieczyszczeń z powietrza. Urządzenie potrafi wyeliminować zanieczyszczenia mechaniczne, pyły zawieszone PM 2,5, formaldehydy, benzeny i inne szkodliwe gazy, bakterie i wirusy, roztocza, sierść i naskórek zwierząt, pyłki traw, drzew i kwiatów oraz zapachy.

GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 steruje się za pomocą panelu dotykowego. Użytkownik dostaje do dyspozycji także timer. Urządzenie może pracować w trzech trybach prędkości, a do tego też w trybie nocnym. Oczyszczacz skutecznie oczyści powierzchnię do 40 m² (przepływ 280 m³/h).

oczyszczacz powietrza GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 (fot. GOCLEVER)

GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 charakteryzuje się również mocą 60 W i cichą pracą – generuje hałas o natężeniu poniżej 45 dB, który można przyrównać do pracy komputera. Urządzenie poinformuje też, kiedy należy wymienić filtr (producent zaleca robić to co sześć miesięcy).

Oczyszczacz powietrza GOCLEVER Cristal Air Advanced 2 można kupić m.in. w >oficjalnym sklepie internetowym marki GOCLEVER<. Jego cenę ustalono na 399 złotych, aczkolwiek jest to cena promocyjna, więc za jakiś czas najpewniej zostanie podniesiona. Filtr do urządzenia kosztuje natomiast 99 złotych.

Polecamy również:

Oczyszczacz powietrza Philips AC5659/10 – sprzęt, który warto mieć w domowym zaciszu (recenzja)

Źródło: informacja prasowa, GOCLEVER