NAVITEL R650 NV – wideorejestrator z obsługą night vision za 299 złotych

Na rynku wideorejestratorów obowiązuje podobna zasada, co w przypadku segmentu smartfonów – bardzo łatwo znaleźć urządzenia, które doskonale radzą sobie w ciągu dnia, ale schody zaczynają się, gdy chodzi o nagrania nocne, zwłaszcza wtedy, kiedy nie jesteśmy zainteresowani najdroższym modelem. NAVITEL postanowił stawić czoła temu problemowi i zaprezentował kamerkę R650 NV, której sensor obsługuje night vision. Przy tym cena urządzenia jest atrakcyjna.

Jeśli rzuciliście okiem na zdjęcie tytułowe, to mogliście odnotować, że ten „nowy” NAVITEL wygląda całkiem znajomo. Cóż, jeśli chodzi o samą budowę, to konstrukcja R650 NV jest bliźniaczo podobna do tej, z którą mieliśmy do czynienia przy okazji modelu R600. Jedynym różniącym się elementem wizualnym jest pierścień na froncie – w tym przypadku jest on koloru pomarańczowego, a nie niebieskiego.

Reklama

Niemniej, użyta obudowa ma być jedynym podobieństwem – choć pogląd obrazu wyświetla się na takim samym ekranie, a po interfejsie poruszamy się za pomocą tych samych przycisków, to serce kamerki jest zupełnie inne.

Wideorejestrator NAVITEL R650 NV został wyposażony w sensor optyczny Sony 307 z obsługą night vision. Jak zapewnia sam producent, czujnik obrazu Sony STARVIS umożliwi kamerce rejestrowanie wyraźnego materiału nie tylko w dzień, ale także przy gorszych warunkach oświetleniowych i w nocy.

Jeśli chodzi o pozostałe aspekty techniczne, to te niczym nie różnią się od tych oferowanych przez model R600, którego recenzję miałem okazję dla Was przygotować niemal dokładnie rok temu. Mamy więc do czynienia z 2-calowym wyświetlaczem oraz filmami w rozdzielczości Full HD rejestrowanymi przy 30 klatkach na sekundę i zapisywanymi w formacie .MOV – w tym celu należy umieścić w urządzeniu kartę microSD (maksymalna obsługiwana pojemność to 256 GB). Kąt widzenia zastosowanego obiektywu wynosi 170°, a soczewkę wykonano z 4-warstwowego szkła.

Na samym końcu warto nadmienić jeszcze, że wideorejestrator jest wyposażony w czujnik przeciążeń G Sensor, a w skład zestawu sprzedażowego wchodzi dodatkowo licencja nawigacyjna z mapą Europy.

NAVITEL R650 NV jest już dostępny u naszego Partnera, tj. w sieci sklepów Media Expert oraz w serwisie Allegro. Sugerowana cena tego widerejestratora jest bardzo korzystna, bowiem wynosi 299 złotych. Pytanie brzmi – czy ta kamerka samochodowa w istocie nagrywa ładne filmy nocne? Kto wie, może za jakiś czas będę miał okazję sprawdzić to osobiście? ;)

źródło: informacja prasowa NAVITEL