dysk SSD ADATA SU750 (fot. ADATA)

Dysk SSD ADATA SU750 niewielkim kosztem tchnie nowe życie w Twój już nie pierwszej młodości komputer

A przynajmniej z takiego założenia wychodzi producent

Jeszcze nie tak dawno temu zakup dysku SSD wiązał się z koniecznością wydania większej kwoty. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, co niewątpliwie jest korzystne z punktu widzenia klienta. Model ADATA SU750 to przystępna cenowo propozycja, która ma za zadanie tchnąć nowe życie w nieco starsze maszyny z wolniejszymi dyskami HDD.

ADATA stworzyła dysk ADATA SU750 właśnie z myślą o użytkownikach, którzy chcieliby niewielkim kosztem zmodernizować swój wciąż nieźle działający komputer. Elektronika ma bowiem to do siebie, że nawet po kilku latach w większości przypadków sprawuje się całkiem przyzwoicie (choć oczywiście nie tak samo, jak pierwszego dnia) i niewiele potrzeba, aby tchnąć w nią nowe życie.

Dysk SSD ADATA SU750 ma 2,5-calową obudowę i grubość 7 mm, więc będzie pasował zarówno do desktopów, jak i notebooków i ultrabooków, a nawet i konsol. Producent wraz z urządzeniem dostarcza również oprogramowanie, umożliwiające łatwe i wygodne przeniesienie systemu lub/i danych ze starego dysku na nowy.

Jeśli zaś chodzi o samą charakterystykę dysku SSD ADATA SU750, to producent wykorzystał w nim pamięci 3D TLC (Triple Level Cell) NAND, które oferują wyższą wydajność i wytrzymałość w porównaniu do układów 2D NAND. Model ten może zapisywać dane z prędkością do 550 MB/s i odczytywać je z prędkością do 520 MB/s (zapis/odczyt sekwencyjny). Jeśli zaś chodzi o operacje IOPS, to ADATA podaje wartości 65000/75000 (losowe operacje wejścia/wyjścia).

Dysk SSD ADATA SU750 będzie dostępny w trzech wersjach pojemnościowych: 256 GB, 512 GB i 1 TB. Sugerowaną cenę pierwszej z ww. ustalono na 169 złotych. W jej przypadku współczynnik MTBF (Mean Time Between Failures) wynosi też dwa miliony godzin. Producent deklaruje również, że wszystkie modele „zapewniają wysoką wartość TBW (Total Bytes Written)”. Firma daje na dyski z tej serii trzyletnią gwarancję bez limitu zapisanych danych.

Źródło: informacja prasowa, ADATA