NAVITEL T-700 3G Revolution

NAVITEL prezentuje swój pierwszy tablet. Największą zaletą nawigacja z dożywotnią aktualizacją map

W listopadzie 2016 roku NAVITEL zapowiedział, że w pierwszym kwartale 2017 roku wypuści na rynek swój pierwszy tablet. I dotrzymał danego słowa, ponieważ właśnie zaprezentował model T-700 3G Revolution. Sprzęt jednak nie zachwyca swoją specyfikacją, ale – umówmy się – nie po to został stworzony. Miał być przede wszystkim stosunkowo tani i oferować rozbudowane funkcje nawigacyjne.

To właśnie ta ostatnia kwestia jest „kartą przetargową” w przypadku NAVITEL T-700 3G Revolution. Producent zainstalował bowiem w tablecie mapy 45 krajów europejskich oraz Rosji. W dodatku obiecuje dożywotnie wsparcie w postaci udostępnianych co kwartał aktualizacji.

Nie zabrakło jednak również dobrze znanych rozwiązań tego producenta: serwisu pogodowego, asystenta pasa ruchu, ulic i budynków w formacie 3D, ostrzeżeń przed fotoradarami, bazy punktów POI, automatycznego trybu dziennego i nocnego, paska trasy oraz funkcji: „Moje miejsca” i „Kliknij i jedź”. W podróży użytkownikom pomoże m.in. Zbigniew Urbański lub Anna Cieślak (z przesłanej informacji prasowej można wywnioskować, że lektorów w „puli” jest więcej).

NAVITEL T-700 3G Revolution oferuje też tryb audio playera oraz transmitera FM, dzięki czemu można słuchać muzyki bezpośrednio z tabletu na samochodowych głośnikach.

NAVITEL T-700 3G Revolution

Jeśli zaś chodzi o „suchą” specyfikację techniczną, to tak, jak wspomniałem na samym początku, jest ona naprawdę postawowa. Urządzenie wyposażono bowiem w 7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1024×600 pikseli i proporcjach 16:9, czterordzeniowy procesor MediaTek (nie podano konkretnie, jaki to model), 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (+microSD do 32GB), aparat główny 2 Mpix, kamerkę VGA na przodzie i moduły: Bluetooth, Wi-Fi i 3G. NAVITEL T-700 3G Revolution pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i zasilany jest przez akumulator o pojemności 2800 mAh.

Tablet będzie można kupić – jak to określa producent – „w najlepszych sklepach” za 449 złotych. W zestawie sprzedażowym znajdzie się również uchwyt do szyby samochodu oraz dedykowane mocowanie do zagłówka fotela.

Źródło: informacja prasowa