mysz Hyper Pulsfire Dart
Hyper Pulsfire Dart

Tę mysz od HyperX naładujesz na ładowarce bezprzewodowej

Technologia bezprzewodowego ładowania na dobre zawitała w naszych smartfonach. Powoli rozchodzi się również na inne urządzenia. Dziś dołącza do nich Pulsfire Dart, najnowsza, bezprzewodowa mysz od HyperX.

HyperX Pulsfire Dart wspiera ładowanie w standardzie Qi. Na jej pokładzie znajduje się czujnik Pixart PMW3389, pracujący natywnie w rozdzielczości do 16 000 DPI. Przełączniki Omron w lewym i prawym przycisku myszy mają gwarantować pewne korzystanie i wytrzymać nawet do 50 mln kliknięć. Urządzenie waży 112 gramów i łączy się z komputerem poprzez adapter 2,4 GHz.

Reklama
mysz HyperX Pulsfire Dart
Mysz HyperX Pulsefire Dart / HyperX

Według producenta, HyperX Pulsfire Dart najlepiej sprawdzi się u osób stosujących chwyt palm grup lub claw grip. Komfortu mają dodać również wstawki ze sztucznej skóry. Wraz z myszką zainstalować możemy oprogramowanie HyperX NGENUITY, dzięki któremu da się sterować oświetleniem gryzonia, zaprogramować jeden z sześciu programowalnych przycisków, zmienić ustawienia domyślnych profili DPI (maksymalnie do pięciu) lub sprawdzić poziom baterii. Sama bateria powinna wystarczyć na 50 godzin ciągłej pracy lub 90 godzin, jeśli wyłączymy podświetlenie. Rozczarowujący jest natomiast tylko jeden profil ustawień, który można zapisać.

Panel sterowania aplikacji HyperX NGENUITY / HyperX

Najważniejszą jednak cechą HyperX Pulsfire Dart jest jej wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. Myszkę możemy położyć na już posiadanej przez nas ładowarce w standardzie Qi lub zakupić dedykowaną od HyperX. ChargeBase Play (widoczna na zdjęciu tytułowym) to ładowarka pozwalająca na jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń. Podczas gdy położone jest jedno, ładowarka ładuje z mocą 10 W. Gdy zaś znajdują się na niej dwa, łącznie jest w wstanie oddać 15 W energii.

Do ładowarki w zestawie dołączany jest zasilacz z kablem. Producent nie podaje informacji, jak długo zajmuje pełne naładowanie HyperX Pulsfire Dart. Oprócz ładowania bezprzewodowego, możemy oczywiście uzupełnić moc w naszym gryzoniu poprzez kabel USB-C.

Zestaw, który otrzymujemy z myszką / HyperX

Na rynku mamy już parę myszek bezprzewodowych, które np. łączą się z komputerem poprzez podkładkę bądź są na danym miejscu podkładki ładowane. Standardowa ładowarka bezprzewodowa jako akcesorium do myszki wydaje się być zdecydowanie bardziej praktycznym rozwiązaniem. Sugerowane ceny HyperX Pulsfire Dart to 499 złotych, zaś ChargePlay Base – 299 złotych.

Źródła: informacja prasowa, HyperX