my Phone Halo Q (fot. myPhone)

myPhone zaprezentował dwa nowe telefony ze stacją dokującą dla tradycjonalistów i seniorów

Marka myPhone nieustannie rozwija swoją linię urządzeń, dedykowaną tradycjonalistom i seniorom. I bardzo dobrze, że to robi, ponieważ wciąż jest zapotrzebowanie na tego typu konstrukcje. Jego najnowszymi propozycjami są modele myPhone Halo Q i Halo Q+.

Specyfikacja myPhone Halo Q i Halo Q+

Oba modele pod względem parametrów są niemal identyczne. Jeden i drugi wyposażono w dość spory, bo 2,8-calowy (kolorowy) wyświetlacz o rozdzielczości 320×240 pikseli. Telefony obsługuje się za pomocą klawiatury alfanumerycznej – klawisze są duże i czytelne. Użytkownik może też stworzyć tzw. fotokontakty, czyli numery telefonów z przypisanym zdjęciem, aby łatwiej było wybrać osobę, do której chce się zadzwonić.

Reklama

Dużą zaletą myPhone Halo Q i Halo Q+ ma być dedykowana stacja dokująca, służąca jednocześnie jako stacjonarna ładowarka. Producent wyposażył ją jednak w jeszcze jedną funkcję, która bez wątpienia nieraz się przyda. Otóż znajduje się na niej także przycisk przywoływania, po wciśnięciu którego włączy się sygnał w telefonie, dzięki czemu łatwiej będzie odnaleźć urządzenie w przypadku, kiedy zapomniało się, gdzie się je ostatnio położyło.

myPhone Halo Q i Halo Q+ wyposażono również w aparat o rozdzielczości 2 Mpix, któremu towarzyszy dioda doświetlająca. Bezpośrednio pod nim znajduje się też programowalny przycisk SOS – można do niego przypisać numer telefonu, z którym po wciśnięciu klawisza automatycznie zostanie nawiązane połączenie głosowe lub wysłana wiadomość SMS o ustalonej wcześniej treści.

myPhone Halo Q+ wyposażono dodatkowo także w modem 3G i to jedyna rzecz, odróżniająca go od myPhone Halo Q, który obsługuje tylko łączność 2G. Oba telefony mają na pokładzie akumulator o pojemności 1400 mAh – według deklaracji producenta, taki zapas energii wystarczy na do 6 godzin rozmów lub do 20 dni pracy w trybie czuwania. Urządzenia mają wymiary 130x56x13 mm i ważą 110 gramów.

myPhone Halo Q i Halo Q+ dysponują też 64 MB pamięcią wewnętrzną, ale da się ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. Telefony mają także dwa sloty na karty SIM (Dual SIM), moduł Bluetooth, radio FM i latarkę. Te dwie ostatnie opcje można szybko uruchomić za pomocą suwaka znajdującego się na prawej (patrząc od przodu) krawędzi.

Ceny myPhone Halo Q i Halo Q+

Sugerowaną cenę myPhone Halo Q ustalono na 149 złotych. myPhone Halo Q+ kosztuje natomiast 229 złotych. Oba telefony można już kupić w >oficjalnym sklepie internetowym firmy mPTech<. Urządzenia dostępne są w tylko jednej, czarnej wersji kolorystycznej.

Źródło: informacja prasowa