myPhone City to niedrogi, ale - jak na swoją cenę - świetnie wyposażony smartfon 18
myPhone City (fot. x-kom; edited by Tabletowo.pl)

myPhone City to niedrogi, ale – jak na swoją cenę – świetnie wyposażony smartfon

Praktycznie zawsze to cena w głównej mierze definiuje, co zaoferuje dane urządzenie. Zdarzają się jednak czasem wyjątki, że za wyjątkowo mało możemy dostać wyjątkowo dużo. Tak właśnie jest w przypadku myPhone City. To niedrogi, ale – jak na swoją cenę – świetnie wyposażony smartfon. Aktualnie trwa jego przedsprzedaż i jeżeli ktoś zdecyduje się go teraz zamówić, to dostanie miły gratis w postaci opaski fitness.

myPhone City wyposażono w 5-calowy, pokryty szkłem 2.5D wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280; 294 ppi), czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A53) procesor MediaTek MT6737 1,3 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP2, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz aparaty: 13 Mpix z diodą doświetlającą na tyle i 5 Mpix na przodzie.

Do tego myPhone City zaoferuje swoim właścicielom także Dual SIM standby oraz czytnik linii papilarnych (na pleckach). To ostatnie jest szczególnie miłym dodatkiem, ponieważ smartfony za te pieniądze najczęściej go nie mają. Co gorsza, nawet niektóre droższe udają, że go mają, podczas gdy w rzeczywistości to chamska atrapa (nie będę wskazywał palcami, ale kilka przykładów by się znalazło, wśród bardziej znanych producentów również).

myPhone City pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i zasilany jest przez (niewymienny) akumulator o pojemności 2400 mAh. Warto w tym miejscu dodać, że obudowa smartfona jest w większości metalowa, (dość pokaźnych rozmiarów) wstawki z tworzywa sztucznego znalazły się jedynie w górnej i dolnej części panelu tylnego. Całość ma wymiary 144x72x8,6 mm i waży 143 gramy.

Cenę myPhone City ustalono na 559 złotych. Moim zdaniem to naprawdę niewiele. Jeżeli ktoś zdecyduje się zamówić ten smartfon w przedsprzedaży, która właśnie trwa w sklepie x-kom, to otrzyma w prezencie smartopaskę MyPhone SmartyFit (znaną także jako Hykker SmartyFit) o wartości 59 złotych. Jak większość tego typu urządzeń, potrafi ona m.in. mierzyć przebyty dystans, liczyć kroki i spalone kalorie oraz monitorować sen (pulsometru nie ma).

Źródło: x-kom