Premiera Lenovo ThinkPad X1 Helix opóźniona

Zaprezentowana podczas tegorocznej imprezy technologicznej CES w Las Vegas, jedna z najciekawszych hybryd – Lenovo ThinkPad X1 Helix, miała trafić na półki sklepowe już w lutym bieżącego roku, jednak z najnowszych informacji wynika, iż jej premiera została opóźniona.

Okazuje się, iż Lenovo ThinkPad X1 Helix nie zadebiutuje w sprzedaży w tym miesiącu, a dopiero w marcu, a być może nawet w kwietniu. Co więcej, doniesienia te są jak najbardziej wiarygodne, gdyż stoi za nimi sam producent. To z całą pewnością zła wiadomość dla wszystkich, wyczekujących wydajnego sprzętu z systemem Windows 8 na pokładzie.

Gwoli przypomnienia, najmocniejsza wersja tabletu może pochwalić się 11,6-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), który można obsługiwać rysikiem Wacom, procesorem Intel Core i7 trzeciej generacji, 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 256 GB. Dodatkowo oferuje 5-megapikselowy aparat główny, kamerę frontową, NFC, modem 3G/4G LTE, GPS, dwa porty USB 3.0, miniHDMI oraz akumulator pozwalający na 10 godzin pracy hybrydy.

Na chwilę obecną cena detaliczna, wynosząca 1499 dolarów nie została zmieniona.

źródło