Lenovo Miix 630 (fot. Lenovo)

Lenovo Miix 630 to pierwsza hybryda z procesorem Qualcomm Snapdragon 835 od Lenovo

Premiera Asus NovaGo i HP Envy X2 była pierwszym krokiem w stronę prawdziwego wysypu komputerów osobistych z procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Przy okazji tragów CES 2018 Lenovo postanowiło zaprezentować swoją propozycję, hybrydę Lenovo Miix 630.

W poprzednich generacjach tego urządzenia wykorzystywano procesory Intela, jednak tym razem producent zdecydował oprzeć najnowszą o procesor Qualcomm Snapdragon 835. Chociaż układ kojarzony jest przede wszystkim z flagowych, prezentowanych w 2017 roku smartfonów, to przykład wspomnianych Asus NovaGo i HP Envy X2 pokazał, że z powodzeniem można zastosować go także w komputerze osobistym.

Reklama

Główną zaletą takiego posunięcia ma być przede wszystkim wyjątkowo długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Według zapewnień Lenovo, Miix 630 ma działać na jednym cyklu nawet 20 godzin. Dzięki wykorzystanej w procesorze Qualcomm Snapdragon 835 architekturze, wydajne rdzenie aktywowane będą jedynie w wymagających scenariuszach – przez pozostały czas wykorzystywane mają być energooszczędne, które nie potrzebują wiele energii, aby obsługiwać podstawowe zadania i synchronizację w tle.

Warto też wspomnieć, że procesor Qualcomm Snapdragon 835 nie wymaga chłodzenia za pomocą wentylatora (chociaż oczywiście pod dużym obciążeniem potrafi się nagrzać), dzięki czemu producenci mogą zaprojektować o wiele cieńszą, zgrabniejszą, lżejszą i przede wszystkim bardziej mobilną konstrukcję, która w dodatku nie będzie hałasować. Jeśli chodzi o Lenovo Miix 630, to sprzęt ma grubość 15,6 mm i waży 1,33 kg, licząc z doczepianą klawiaturą.

Naturalnie wypada też wspomnieć co nieco o pozostałej specyfikacji hybrydy. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczości 1920×1080 pikseli oraz – w zależności od wersji – do 8 GB RAM i do 256 GB pamięci wbudowanej. Tę ostatnią da się rozszerzyć przy pomocy karty SD. Jest też USB Typu C, złącze słuchawkowe 3,5 mm i slot na kartę nano SIM oraz kamerka ze wsparciem dla funkcji Windows Hello.

Lenovo Miix 630 po wyjęciu z pudełka pracować będzie pod kontrolą systemu Windows 10 S, lecz użytkownik może bezpłatnie przejść na Windows 10 Pro – na podjęcie decyzji ma 180 dni od aktywacji produktu. Ceny hybrydy mają zaczynać się od 799 dolarów, tj. równowartości ~2800 złotych. W zestawie znajdą się również podświetlana klawiatura i rysik. Sprzedaż urządzenia rozpocznie się w drugim kwartale 2018 roku.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/06/laptopy-snapdragon-835/

Źródło: Neowin