Chyba żaden laptop nie jest tak designerski jak nowy Samsung Notebook Flash

Najbardziej oryginalnym designem niewątpliwie charakteryzują się laptopy dla graczy, jednak takie wzornictwo nie trafi w gusta żadnego innego użytkownika. Producenci nie pozostawiają jednak reszty z niczym. Nowy Notebook Flash od Samsunga na pewno skradnie niejedno serce.

Reklama

To właśnie wzornictwo ma być tym, co ma przyciągnąć użytkowników do tego modelu. Samsung poświęca mu wiele uwagi i nawet przygotował specjalny film, w którym akcentuje każdy element Notebook Flash.

Reklama

https://youtu.be/3R75cyp9dMs

Wzornictwo tego urządzenia z pewnością może się podobać, ponieważ z jednej strony jest w stylu retro, ale z drugiej jest bardzo nowoczesne. W laptopie nie brakuje też współczesnych rozwiązań, takich jak wkomponowany w klawiaturę czytnik linii papilarnych czy kamerka ze wsparciem dla funkcji Windows Hello. Nie zabrakło również autorskiego rozwiązania Samsunga, jakim jest Bezpieczny folder.

Samsung nie zdradza zbyt wiele na temat specyfikacji Notebook Flash. Na obecną chwilę wiadomo w zasadzie tylko tyle, że wyposażono go w wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD oraz najnowszą kartę Gigabit wireless LAN od Intela, dzięki której prędkość pobierania danych z internetu może dosięgnąć nawet 1,7 Gbit/s. Z widocznego na samej górze renderu można jeszcze wywnioskować, że na pokładzie są też dwa pełnowymiarowe porty USB, jedno USB-C, złącze audio i slot na karty pamięci microSD oraz – prawdopodobnie – HDMI.

Samsung Notebook Flash dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Linen White, Twill Charcoal i Soft Coral. Cenę laptopa ustalono na 820 tysięcy wonów południowokoreańskich, tj. równowartość ~2700 złotych. To niemało, więc pozostaje mieć nadzieję, że Samsung zastosował w nim porządne podzespoły i klient nie zapłaci aż tyle za sam tylko designerski wygląd.

Samsung Notebook Flash będzie dostępny w Korei Południowej, natomiast w Polsce na pewno nie ma się co go spodziewać.

Źródło: SamMobile