laptop Samsung Notebook 9 Pen (fot. Samsung)

Patrzę na Notebook 9 Pen i szczerze żałuję, że Samsung nie sprzedaje w Polsce swoich laptopów

W przeszłości Samsung sprzedawał swoje laptopy w Europie, ale jakiś czas temu niestety przestał. Szkoda, ponieważ dziś zaprezentował niezwykle ciekawą propozycję, model Notebook 9 Pen. Koreańczycy celują nim przede wszystkim w twórców, lecz z pewnością niejeden nie-twórca również zainteresuje się tym sprzętem.

Tzw. selling point w przypadku laptopa Notebook 9 Pen stanowi – jak wskazuje już sama jego nazwa – S Pen. Użytkownik może z niego skorzystać w dowolnym momencie, ponieważ Samsung zadbał o to, żeby właściciel urządzenia mógł go schować w obudowie i wyjąć, kiedy tylko będzie mu potrzebny. Producent chwali się też, że rysik charakteryzuje się nawet dwukrotnie mniejszym współczynnikiem opóźnienia niż stylus w bezpośrednim poprzedniku.

Reklama

S Pen to jednak nie jedyna mocna strona laptopa Notebook 9 Pen. Urządzenie napędza procesor Intel Core i7 ósmej generacji, który współpracuje 16 GB LPDDR3 RAM. W jednej z dwóch dostępnych wersji znajduje się również karta graficzna NVIDIA GeForce MX150 (2GB). Na pokładzie jest także dysk 512 GB PCIe NVMe SSD.

Oprócz tego, laptop Notebook 9 Pen oferuje głośniki stereo dopracowane przez markę AKG (2x do 5 W), aparat HD IR Camera z funkcją rozpoznawania twarzy i skaner linii papilarnych oraz złącza 2x Thunderbolt 3 i 1x USB-C, a także czytnik kart pamięci microSD i wyjście/wejście audio. Klawiatura w tym modelu jest podświetlana. Całość zasila akumulator o pojemności 54 Wh.

Laptop Samsung Notebook 9 Pen dostępny będzie w dwóch wersjach: 13,3- i 15-calowej (w obu przypadkach wyświetlacz ma rozdzielczość Full HD). Pierwsza ma wymiary 307,9×206,2×14,9-15,9 mm i waży 1,12 kg, natomiast druga mierzy 347,9×229,1×16,9 mm i waży 1,56 kg. Obudowa urządzenia jest metalowa. Klienci dostaną do wyboru dwie wersje kolorystyczne: niebieską i białą.

laptop Samsung Notebook 9 Pen (fot. Samsung)

Sprzedaż laptopa Samsung Notebook 9 Pen rozpocznie się już jutro, 14 grudnia 2018 roku, w Korei Południowej. Później, na początku 2019 roku, urządzenie trafi do sprzedaży również w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Brazylii i Hong Kongu. Producent nie podał sugerowanych cen tego modelu.

Źródło: Samsung