Huawei MateBook D 14 (fot. Huawei)

Nowy Huawei MateBook D z 14″ ekranem, dyskiem SSD 256 GB i procesorem AMD Ryzen 5 2500U debiutuje w Polsce

Jeśli mnie pamięć nie myli, Huawei MateBook D do tej pory był dostępny w tylko jednym rozmiarze, 15,6″. Właśnie się to jednak zmienia, ponieważ producent poinformował dziś o wprowadzeniu do sprzedaży wersji z 14-calowym wyświetlaczem. Co oprócz tego oferuje najnowsza odsłona tego laptopa?

Ekran w Huawei MateBook D 14, oprócz tego, że ma przekątną 14 cali, ma też proporcje 16:9 i rozdzielczość 1920×1080 pikseli oraz matową matrycę IPS. Warto wiedzieć, że wyświetlacz nie jest dotykowy. Sercem tego laptopa jest czterordzeniowy, ośmiowątkowy (14 nm) procesor AMD Ryzen 5 2500U o częstotliwości taktowania 2,0 GHz (zegar „rozkręca” się do maksymalnie 3,6 GHz). Za grafikę odpowiada natomiast zintegrowany, ośmiordzeniowy układ Radeon Vega 8 1100 MHz.

Huawei MateBook D 14 oferuje również 8 GB DDR4 RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Jeśli zaś chodzi o porty i złącza, to laptop oddaje do dyspozycji jedno USB-C, po jednym pełnowymiarowym USB 3.0 i USB 2.0, HDMI i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na pokładzie nie ma natomiast slotu na kartę pamięci SD ani czytnika linii papilarnych. Obudowa urządzenia jest aluminiowa, a całość ma wymiary 323x221x15,8 mm i waży 1,45 kg.

Huawei MateBook D oferuje także cztery głośniki, wspierane przez technologię Dolby Atmos i zapewniające dźwięk przestrzenny. Jest też kamerka o rozdzielczości 1 Mpix. Laptop pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Home, a energię do działania dostarcza mu bateria o pojemności 57,4 Wh – taki zapas energii ma wystarczyć na do 8 godzin pracy z dala od gniazdka. Producent chwali się też obecnością „nowoczesnego i wydajnego układu chłodzenia o nazwie canyon-vortex”, potrafiącego obniżyć temperaturę obudowy urządzenia o około 1-1,5°C.

Huawei MateBook D trafił już do sprzedaży w Polsce i jest dostępny w wielu popularnych sieciach sklepów z elektroniką, w tym także w Media Expert. Sugerowaną cenę tego laptopa ustalono na 2619 złotych. Moim zdaniem – patrząc przez pryzmat stosunku ceny do wyposażenia – można uznać ją za atrakcyjną.

Źródło: informacja prasowa