Kiano Elegance 14.2 Pro (fot. Kiano)

Kiano prezentuje Elegance 14.2 Pro – laptopa z dyskiem SSD, podświetlaną klawiaturą i Windowsem 10 Pro

Trzeba przyznać, że Kiano wprowadza na rynek coraz ciekawsze urządzenia. Miesiąc temu do sprzedaży trafił laptop Elegance 14.2, a dziś na sklepowych półkach pojawiła się jego nieco ulepszona wersja z dopiskiem „Pro”. Przynajmniej na papierze prezentuje się ona całkiem, całkiem.

Laptop Kiano Elegance 14.2 Pro wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 14,1 cala, proporcjach 16:9 i rozdzielczości Full HD, tj. 1920×1080 pikseli. Producent chwali się, że ramki po bokach ekranu mają grubość zaledwie 5 mm – osobiście zaliczam to na plus, ponieważ dzięki temu sprzęt wygląda nowocześniej.

Reklama

Sercem laptopa Kiano Elegance 14.2 Pro jest procesor Intel Pentium N4200. Jest to czterordzeniowa, czterowątkowa jednostka, produkowana w 14-nm procesie technologicznym, której rdzenie taktują z częstotliwością 1,1 GHz, ale w bardziej wymagających scenariuszach mogą „rozpędzić” się nawet do 2,5 GHz. Za grafikę odpowiada natomiast zintegrowany układ Intel HD Graphics 505.

Laptop Kiano Elegance 14.2 Pro dysponuje też 4 GB DDR3 RAM i 32 GB pamięcią typu eMMC, lecz przestrzeń na osobiste pliki można rozbudować za pomocą dysku SSD (do 1 TB). Co dość istotne, w zestawie producent dorzuca tego typu nośnik o pojemności 120 GB – trzeba go sobie tylko samemu zamontować. Pomoże w tym jednak nasz kolega po fachu, Paweł vel Mobzilla, który przy współpracy z marką przygotował specjalny poradnik.

Jeśli zaś chodzi o łączność, to laptop Kiano Elegance 14.2 Pro oferuje Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, slot na kartę microSD (do 128 GB), dwa pełnowymiarowe porty USB 3.0, mini HDMI i 3,5 mm złącze audio. Do ładowania służy osobne złącze. Na pokładzie urządzenia znajdują się też kamerka o rozdzielczości 0,3 Mpix (VGA) i głośniki, które – przynajmniej według deklaracji producenta – mają zapewnić wysokiej jakości dźwięk.

Laptop Kiano Elegance 14.2 Pro wyposażono także w podświetlaną klawiaturę. Całość ma 13,2 mm grubości i waży 1,3 kg. Obudowa jest wykonana z metalu. Urządzenie zasilane jest przez baterię o pojemności 8000 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na do 7 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu.

Laptop Kiano Elegance 14.2 Pro pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Pro z preinstalowanymi aplikacjami, skierowanymi do klienta biznesowego. Użytkownik dostaje trzymiesięczną licencję na Office 365 Business, fillUp i Subiekt 123 oraz półroczną na Azure Backup 50 GB.

Laptop Kiano Elegance 14.2 Pro jest już dostępny w sprzedaży. Jego cenę ustalono na 1699 złotych. Urządzenie można kupić w Media Expert i sklepach internetowych 7way.pl, x-kom.pl, komputronik.pl i euro.com.pl.

Źródło: informacja prasowa, Kiano