laptop Chuwi LapBook Plus
Chuwi LapBook Plus (fot. Chuwi)

Tym laptopem na pewno byś nie pogardził, nawet jeśli jest chiński

Większość elektroniki jest produkowana w Chinach, ale większości osób to nie przeszkadza, dopóki na obudowie widnieje logo znanego na całym świecie producenta. Chuwi się do nich nie zalicza, chociaż ma w swojej ofercie mnóstwo bardzo ciekawych sprzętów. A najnowszy laptop marki będzie prawdziwie łakomym kąskiem.

Specyfikacja Chuwi LapBook Plus

Efekt WOW zaczyna się już od wyświetlacza, bowiem może się on pochwalić rozdzielczością aż 3840×2160 pikseli (4K), współczynnikiem dpi na poziomie 282 ppi oraz 100% pokryciem palety barw sRGB. Jest to matryca IPS o przekątnej 15,6 cala, w dodatku obsługująca treści w HDR.

laptop Chuwi LapBook Plus
Chuwi LapBook Plus (fot. Chuwi)

Chuwi LapBook Plus zostanie wyposażony również w czterordzeniowy procesor w architekturze Apollo Lake o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz, obsługujący cztery wątki, w którym za grafikę odpowiada zintegrowany układ Intel HD Graphics 505. Producent nie podaje konkretnej nazwy chipsetu, ale opis pasuje do Intel Atom x7-E3950 (14 nm).

Na pokładzie Chuwi LapBook Plus znajdzie się też 8 GB LPDDR4x RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Co więcej, użytkownik będzie mógł samodzielnie dołożyć drugi dysk SSD (podłączenie za pośrednictwem interfejsu M.2).

Chuwi LapBook Plus zaoferuje także podświetlaną klawiaturę z pełnowymiarowymi klawiszami kierunkowymi i numerycznymi oraz co najmniej jeden port USB (powinny być jednak dwa w standardzie USB 3.0) i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Nie zabraknie też slotu na kartę pamięci w formacie microSD.

Laptop zasili akumulator o pojemności 36,5 Wh. Całość ma mieć w najwęższym miejscu zaledwie 6 mm i ważyć 1,52 kg, więc będzie wyjątkowo smukła i lekka, co należy uznać za niewątpliwą zaletę.

Chuwi LapBook Plus – cena, dostępnośc

Producent nie podał sugerowanej ceny swojego nowego laptopa. Urządzenie trafi jednak do sprzedaży już wkrótce, bo w przyszłym miesiącu i wówczas dowiemy się, ile będzie kosztować. Można jednak przypuszczać, że cena powinna oscylować wokół kwoty 1500 złotych (lub lekko powyżej).

Co dość istotne, Chuwi LapBook Plus nie jest skierowany do graczy, tylko do osób, które lubią na laptopie pooglądać filmy bądź seriale i posłuchać za jego pośrednictwem muzyki – tak wynika z informacji przekazanych przez producenta.

Źródło: Chuwi przez GizmoChina