kamerka Insta360 GO
Insta360 GO

Insta360 GO – najmniejsza kamerka ze stabilizacją na świecie właśnie trafia do sprzedaży

Firma Insta360 zasłynęła dzięki wprowadzeniu na rynek kamer służących do nagrywania w 360°. Modele One X, Pro i EVO zapewniły jej komfortowe miejsce w dość niszowej części biznesu. Teraz do sprzedaży trafia Insta360 GO – miniaturowa kamerka wyposażona w autorską technologię stabilizacji cyfrowej FlowState.

Insta360 GO to urządzenie niezwykle kompaktowe, niewiele większe od przeciętnej płytki paznokcia kciuka, do tego ważące niecałe 20 gramów. Miniaturowy rozmiar pozwala na montaż kamerki w wielu miejscach, w których standardowa kamera sportowa, choć i tak niewielkich rozmiarów, mogłaby okazać się zbyt duża. Producent zachęca do noszenia jej, na przykład, na czapce, opasce, swetrze czy w formie naszyjnika, który zresztą dostajemy w komplecie.

Reklama
Insta360 GO fot. Insta360

Sama kamerka służy do nagrywania krótkich, 15- bądź 30-sekundowych filmów w rozdzielczości 1080p, z częstotliwością odświeżania 25 FPS. Jest też opcja nagrywania w slow motion, hyperlapse i timelapse. Można również wykonywać kwadratowe zdjęcia w rozdzielczości 2560×2560 pikseli. Szczegółowe dane techniczne dostępne są na stronie producenta.

Insta360 GO (fot. Insta360)

Oferowana stabilizacja obrazu dba, by rejestrowane z perspektywy pierwszej osoby ujęcia były wyraźne. A może być ich naprawdę dużo. Na jednym naładowaniu miniaturowa kamerka może zarejestrować nawet do 200 krótkich filmików. Dodatkowo w stacji dokującej znajduje się bateria pozwalająca na 2,5-krotne naładowanie Insta360 GO do pełna.

Równie istotne, co sama kamera, są możliwości dedykowanej aplikacji, dostępnej zarówno na telefony z Androidem jak i iOS. Jako że stacja dokująca została wyposażona w możliwość podłączenia kablami USB-C i Lightning, wystarczy ściągnąć aplikację producenta i podłączyć kamerkę. Sam program zadba o zgranie całości materiału do pamięci smartfona, pozwoli również na automatyczne zmontowanie filmu złożonego z wybranych ujęć zarejestrowanych w ciągu całego dnia.

Insta360 GO można nabyć na stronie internetowej producenta w cenie 229,99 euro. Nie jest to zawrotna suma, jednak ze względu na długość rejestrowanego materiału, kamera nadaje się wyłącznie do kręcenia przebitek czy pojedynczych ujęć, dlatego można ją traktować wyłącznie jako urządzenie dodatkowe. Ograniczone możliwości sprawiają, że mówimy o niej raczej w formie ciekawego gadżetu niż pełnoprawnej kamery.

Insta360 GO (fot. Insta360)

Poza samym urządzeniem i stacją dokującą, nabywca otrzymuje sznurek z kółkiem, do którego przykleja się kamerka (idealny do powieszenia np. na szyi, lusterku w samochodzie czy gałęzi drzewa), miniaturowy statyw ułatwiający kręcenie ujęć z ręki oraz klips do ubrań.

Sznurek z kółkiem fot. Insta360

Pisząc o Insta360 przypomniała mi się kamera HTC Re, którą niektórzy chętnie wykorzystują do rejestrowania krótkich ujęć czy robienia zdjęć z ukrycia. GO jest jeszcze mniejsza i jeszcze bardziej dyskretna, dlatego z pewnością znajdzie dla siebie grono zwolenników.

Źródło: Insta360