Premiera iPhone'a 7 po 12 września? 18

Premiera iPhone’a 7 po 12 września?

Mamy (niepotwierdzoną) informację na temat zbliżającej się premiery smartfonu iPhone 7 firmy Apple. Według najnowszych doniesień, telefon pojawi się w pierwszej połowie września – a bardziej dokładnie, po 12 września.

Taką informację podał @evleaks, powołując się na wiarygodne źródła. Według doniesień iPhone 7 będzie miał swoją premierę w tygodniu po 12 września. Biorąc pod uwagę, że Apple mniej więcej od iPhone’a 5 prezentuje swoje smartfony w piątki, można przypuszczać, że premiera najnowszego urządzenia będzie miała miejsce 16 września tego roku.

Oczywiście, to tylko przypuszczenia, ale nawet, jeśli nie są oparte na mocnych przesłankach, to całkiem prawdopodobne. Wątpliwym raczej wydaje się, aby Apple bez większych powodów miał odstąpić od tradycji przedstawiania nowych smartfonów w pierwszej połowie września. iPhone 7 do sprzedaży wejdzie na początku października, kiedy ludzie już powoli zaczynają myśleć o prezentach na Boże Narodzenie.

Pojawiła się też inna interesująca informacja. Otóż, całkiem możliwe, że Apple nie nazwie iPhone’a 7… iPhone’em 7. Według niektórych źródeł firma może zarezerwować sobie numer „7” na przyszły rok, kiedy to ma pojawić się naprawdę duża aktualizacja smartfonu. Tegoroczny telefon może więc dostać nazwę w stylu iPhone 6-cośtam ;) Może np. iPhone 6SE?

Osobiście obstawiałbym, że jednak pojawi się iPhone 7, ale po nazewnictwie w ostatnich latach (iPhone 5C, iPhone 5sSE) widać, że Apple nie trzyma się rygorystycznie podziału na iPhone’a z pełną cyfrą – iPhone’a z cyfrą i literką „S”. Być może przewidywane przejście na trzyletni cykl wydawniczy (zamiast dotychczasowego dwuletniego) spowoduje również zmiany w nazewnictwie telefonów firmy z Cupertino.

Źródło: Evan Blass