inteligentna waga Allview SmartCare (fot. Allview)

Obowiązkowa pozycja dla miłośników zdrowego stylu życia: inteligentna waga Allview SmartCare

W obecnych czasach bardzo modne jest bycie fit. Producenci elektroniki na tym korzystają, wypuszczając na rynek urządzenia, które mierzą postępy użytkowników i motywują ich do dalszej aktywności fizycznej. Jednym z rodzajów takich narzędzi są inteligentne wagi i swoją propozycję właśnie zaprezentowało Allview – SmartCare.

Oczywiście podstawową funkcją SmartCare jest ważenie użytkownika, ale nie bez powodu określana jest ona „inteligentną”. Może on bowiem ustawić alarm, który będzie mu przypominał o stanięciu na wadze codziennie o określonej godzinie, aby na bieżąco monitorował swoje postępy. Wszystkie wyniki przesyłane są za pośrednictwem sieci Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz do dedykowanej aplikacji, która je podsumowuje i przedstawia odpowiednie statystyki i wykresy. Co więcej, waga potrafi rozpoznawać poszczególne osoby, więc mogą z niej korzystać całe rodziny (nawet do 8 osób).

Jeśli zaś chodzi o możliwości SmartCare, to oprócz klasycznego ważenia potrafi ona również przeprowadzić analizę składu ciała przy użyciu techniki BIA (bioelektryczna analiza impedancji), która wykorzystuje delikatny impuls elektryczny, zupełnie nieszkodliwy dla organizmu. Dzięki temu urządzenie może określić wskaźnik masy ciała, tkanki tłuszczowej, masę ciała bez tłuszczu, tłuszcz podskórny, tłuszcz trzewny, nawilżenie ciała, mięśnie szkieletowe, masę mięśniowa, masę kostną, tempo metabolizmu, białko i wiek metaboliczny.

Pod względem designu SmartCare niczym specjalnym się nie wyróżnia (jest nawet bardzo podobna do Body Fat Scale AH100 od Huawei). Waga dostępna jest tylko w jednym, białym kolorze. Na górze urządzenia jest tafla szkła i wyświetlacz LED. Całość ma wymiary 310x310x25 mm i waży 1,8 kg. Sugerowaną cenę SmartCare ustalono na 359 złotych – można ją kupić w >oficjalnym sklepie internetowym producenta<. Sprzęt zasilany jest czterema bateriami AAA (to te mniejsze paluszki). Warto też wspomnieć, że dedykowana aplikacja kompatybilna jest tylko z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą systemu Android 4.3 Jelly Bean lub nowszego.

Źródło: informacja prasowa