Huawei Watch 2 Huawei Watch 2 Classic

Huawei prezentuje trzy smartwatche: Watch 2, Watch 2 Classic i Huawei smartwatch

Huawei nie ukrywał, że przywiezie dziś do Barcelony nie tylko flagowe P10 i P10 Plus, ale również drugą generację swojego smartwatcha. W porównaniu do poprzednika zaszło sporo zmian i w wielu przypadkach nie są one wyłącznie „kosmetyczne” – widać, że Chińczycy zauważają, iż segment ten w ostatnim czasie się zmienił, dlatego musieli się do niego na nowo dostosować i zaoferować coś, co naprawdę się przyda klientom.

Huawei właściwie przywiózł do Barcelony aż trzy smartwatche:

  • Huawei Watch 2,
  • Huawei Watch 2 Classic,
  • Huawei smartwatch.

Dwa pierwsze są do siebie bliźniaczo podobne, różnią się właściwie tylko designem. Oba zegarki mają 1,2-calowe wyświetlacze AMOLED o rozdzielczości 390×390 pikseli, 768MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej (dostępne pozostaje ~2,3GB) i napędzane są przez dedykowany do wearables procesor Qualcomm Snapdragon 2100.

Pracą urządzenia zarządza system operacyjny Android Wear 2.0. Energię dostarcza natomiast akumulator o pojemności 420 mAh, który – według zapewnień producenta – ma na przykład pozwolić na dziesięć godzin korzystania z GPS-u lub 25 dni działania (nie sprecyzowano dokładnie, w jakich warunkach, ale obawiam się, że przy wyłączonych wszystkich funkcjach smart).

Smartwatche mają też Bluetooth 4.1, jednozakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, NFC, pulsometr oraz – opcjonalnie – LTE (nano SIM). Są też chronione przez normę IP68, co oznacza, że można je zanurzyć na głębokość 1,5 metra na maksymalnie 30 minut. Teoretycznie nie powinno im się nic stać. Koperta jest wykonana ze stali nierdzewnej 316L i chroniona przez szkło Gorilla Glass. Całość waży 57 gramów.

Huawei Watch 2/Huawei Watch 2 Classic

Ceny

  • Huawei Watch 2 (Bluetooth) – 329 euro (~1425 złotych),
  • Huawei Watch 2 (LTE) – 379 euro (~1650 złotych),
  • Huawei Watch 2 Classic (Bluetooth) – 399 euro (~1725 złotych).

Jeżeli zaś chodzi o Huawei smartwatch, to jest to edycja specjalna, stworzona razem z Porsche. Na jej temat nie powiedziano jednak zbyt wiele – jedynie tyle, że się pojawi na rynku.

Huawei smartwatch Porsche Design

Źródło: @HuaweiMobile, TechChrunch, GSMArena