Premiera HTC Scribe na MWC zamiast CES?

Przez długi, długi czas przedstawiciele HTC nie chcieli potwierdzić krążących plotek na temat ich pierwszego tabletu internetowego. Choć wciąż nie usłyszeliśmy z ich ust żadnego słowa, mogącego potwierdzać istnienie urządzenia, to wciąż pojawiają się kolejne, ciekawe spekulacje na jego temat.

Dotychczas wszyscy mieli wielką nadzieję (nie ukrywam, że ja także), że HTC Scribe zobaczymy już podczas targów CES 2011 (6-9 stycznia). Okazuje się jednak, że oficjalna premiera modelu ma mieć miejsce miesiąc później, bo na MWC 2011 (14-17 lutego).

Co wiemy na temat specyfikacji HTC Scribe? Wcześniej spekulowano, że tablet będzie wyposażony w 10-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Według dzisiejszych informacji, ma to być jednak mniejsza jednostka, 7-calowa.

Sercem urządzenia ma być dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2, a dopełnieniem parametrów technicznych – WiFi, 2GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSD (do 32GB). Tablet ma pracować pod kontrolą Androida 2.4 Honeycomb.

Miejmy nadzieję, że HTC zdecyduje się jednak pokazać na CES 2011 chociaż prototyp tabletu Scribe. Jak już wspomniałam, najprawdopodobniej na jego prezentację przyjdzie nam poczekać do lutego.

źródło