HTC 5G Hub (fot. HTC)

HTC nie przywiozło żadnego smartfona na MWC 2019, ale za to pokazało coś innego – HTC 5G Hub

Uwielbiam targi MWC za to, że w podczas nich debiutuje mnóstwo nowych smartfonów (chociaż oczywiście nie tylko). HTC w tym roku nie przywiozło jednak do Barcelony żadnego inteligentnego telefonu, ale zamiast tego pochwaliło się czymś innym – HTC 5G Hub.

W skrócie rzecz ujmując, jest to mobilny HUB, obsługujący łączność 5G, do zastosowania zarówno w domu, jak i w firmie, a także i w podróży. Dzięki ogromnej przepustowości umożliwia płynne odtwarzanie wideo w jakości 4K, granie bez opóźnień oraz udostępnienie mobilnego hotspotu 5G nawet 20 użytkownikom w tym samym czasie. Co więcej, w przyszłości może pozwolić przenieść VR do chmury – wówczas zestawu VR HTC Vive Focus nie trzeba będzie podłączać żadnymi kablami, gdyż wszystkie dane zostaną pobrane w czasie rzeczywistym.

HTC 5G Hub wyposażono w dotykowy, 5-calowy wyświetlacz, ale urządzenie można też obsługiwać głosowo, jak również skorzystać z funkcji zdalnego sterowania. Sprzęt działa w oparciu o platformę mobilną Qualcomm Snapdragon 855 (8x Kryo 485 CPU, Adreno 640 GPU, 7 nm) z modemem 5G Qualcomm Snapdragon X50 i system operacyjny Android 9 Pie. Na pokładzie jest również port Gigabit Ethernet. Całość zasila bateria o pojemności 7660 mAh, chociaż oczywiście można także korzystać z zasilania sieciowego.

HTC 5G Hub (fot. HTC)

Według deklaracji producenta, HTC 5G Hub świetnie sprawdzi się też w przedsiębiorstwach, ponieważ zapewnia „gigantyczną” przepustowość i szybkości rzędu kilku gigabitów z opóźnieniami porównywalnymi z transferem połączeń kablowych. Firmy mogą stworzyć szyfrowaną sieć z 20 podłączonymi użytkownikami bądź skonfigurować dostęp do infrastruktury korporacyjnej poprzez VPN.

HTC z dumą wprowadza na rynek pierwszy na świecie przenośny inteligentny hub 5G. Sieć 5G całkowicie zrewolucjonizuje VR i AR, a nowy HTC 5G Hub będzie dla naszych urządzeń oknem na świat olbrzymich przepustowości 5G, kładąc tym samym fundament pod naszą wizję Vive Reality – niczym nieograniczonego, wciągającego świata, którego istotę stanowi ludzkie doświadczenie – Cher Wang, CEO HTC

HTC 5G Hub trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku. Urządzenie pojawi się w ofercie operatorów na całym świecie, m.in. Sprint, Telstra, Deutsche Telekom, Three UK, Sunrise (Szwajcaria) i Elisa (Finlandia).

Źródło: informacja prasowa, HTC