I wszystko jasne: premiera Honora 10 w Chinach 19 kwietnia, w Europie - 15 maja

I wszystko jasne: premiera Honora 10 w Chinach 19 kwietnia, w Europie – 15 maja

Co roku mamy do czynienia z analogiczną sytuacją – Huawei prezentuje swojego flagowca, po czym kilka tygodni później na rynku debiutuje jego odpowiednik, tyle że z logo Honora na obudowie. Dokładnie tak samo będzie w tym roku – kurz po oficjalnej prezentacji Huawei P20 Pro (oraz P20 i P20 Lite) jeszcze nie opadł, a my już znamy szczegóły dotyczące terminu, w którym światło dzienne ujrzy Honor 10. A właściwie dwa terminy – osobny dla Chin, osobny dla Europy.

Nie ukrywam, że trochę mnie to irytuje, że ponownie będą dwie premiery – najpierw światowa, a miesiąc później europejska. Po prostu szkoda, że nie mają one miejsca w jednym terminie, by Europa nie musiała czekać i, aby lecąc na premierę urządzenia (w tym przypadku do Londynu), nie lecieć na darmo – skoro sprzęt i tak już wcześniej został pokazany światu. Podobnie było zresztą przy okazji poprzednich flagowców Huawei i Honora – najpierw premiera w Chinach, później w Londynie.

No dobrze, przejdźmy wreszcie do sedna – kiedy te premiery?

W Chinach, jak możecie zobaczyć na grafice dołączonej na początku wpisu, prezentacja Honora 10 odbędzie się 19 kwietnia, czyli już za 9 dni. W Europie natomiast, a konkretniej w Londynie, Honora 10 zobaczymy niecały miesiąc później, dokładnie 15 maja.

I wszystko jasne: premiera Honora 10 w Chinach 19 kwietnia, w Europie - 15 maja
Honor 9 i Huawei P10 – poprzednie flagowe propozycje obu marek

Jaki będzie Honor 10? Jak na sprzęt, który mamy oficjalnie poznać za kilka dni, wiemy na jego temat dość niewiele. Oficjalnie zapowiadany jest z Kirinem 970, co oznacza, że z całą pewnością będziemy mieli do czynienia z funkcjami sztucznej inteligencji – czy na takim samym poziomie, jak w najnowszych modelach z serii P20 od Huawei – okaże się wkrótce.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Jak słusznie zauważa redakcja androidauthority, możemy się spodziewać, że – podobnie jak w latach poprzednich – także tym razem najważniejszy smartfon w ofercie Honora odziedziczy z flagowca Huawei (P20) takie parametry, jak procesor, pojemność akumulatora i aparat. Oznacza to, że w Honorze 10 powinniśmy uświadczyć Kirina 970, ogniwa 3400 mAh oraz podwójny aparat (RGB 12 Mpix f/1.8 i mono 20 Mpix f/1.6).

Na więcej informacji na temat Honora 10 musimy poczekać – jak już jednak wiecie, nie będzie to długie oczekiwanie.

źródło: androidauthority, gizchina