To jeszcze nie koniec nowości od Honora! Jest także nowa, inteligentna opaska Honor A2 | Tabletowo.pl

To jeszcze nie koniec nowości od Honora! Jest także nowa, inteligentna opaska Honor A2

Dołącz do dyskusji 0

No, no, no – Honor chyba pozazdrościł swojej marce-matce. I skoro więc Huawei zaprezentował dziś trzy nowości (Matebook X, Matebook E i Matebook D), to on też postanowił pochwalić się światu trzema urządzeniami, choć każdym z innego segmentu. Do smartfona Honor 6A i tabletu Honor Play Pad 2 dołączyła bowiem również inteligentna opaska Honor A2.

Urządzenie wyposażono w 0,96-calowy wyświetlacz OLED oraz pulsometr, który bez wątpienia przyda się podczas ćwiczeń. W dodatku, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, jest w stanie odróżniać różne aktywności fizyczne. Opaska potrafi też oczywiście liczyć kroki, przebyty dystans oraz spalone kalorie.

Honor A2 oferuje także monitorowanie snu, jak również przekazywanie powiadomień ze sparowanego smartfona (czyli m.in. informacji o przychodzącym połączeniu i wiadomościach) oraz przypominanie o zaplanowanych wydarzeniach lub o konieczności ruszenia się z miejsca (jeżeli użytkownik za długo przebywa w jednej pozycji). Przydatna może okazać się też funkcja, pomagająca odnaleźć zawieruszony telefon.

Opaska potrafi komunikować się za pomocą Bluetooth 4.2 z urządzeniami, pracującymi pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 lub wyższej oraz iOS (od wydania 8.0). Honor A2 zasila akumulator o pojemności 95 mAh, który ma zapewnić nawet do 9 dni działania (ładowanie 5V trwa 1,5 godziny za pomocą przystawki magnetycznej). Warto też wspomnieć, że całość spełnia normę IP67, więc jest pyło- i wodoszczelna (zanurzenie do 30 minut na głębokość maksymalnie jednego metra). Wearable ma wymiary 46,8×20,5×11,2 mm i waży 22 gramy.

Cenę opaski Honor A2 ustalono na 199 juanów, czyli równowartość ~110 złotych. W sprzedaży dostępne będą cztery wersje kolorystyczne: czarna, biała, żółta i czerwona.

Źródło: Honor, vMall

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona