smartfon google pixel 2 xl smartphone
Google Pixel 2 Google Pixel 2 XL

Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL oficjalnie. Niestety, nie będzie ich w Polsce

W zeszłym roku Google zaprezentowało pierwsze smartfony ze swoim logo na obudowie – modele Pixel i Pixel XL. O tym, że koncern z Mountain View na poważnie wszedł w ten biznes, świadczy przede wszystkim niedawne przejęcie części HTC za 1,1 miliarda dolarów. Dziś oficjalnie światło dzienne ujrzała druga generacja autorskich urządzeń tej firmy: Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Pixel 2 ma ekran o przekątnej 5 cali (AMOLED), a Pixel 2 XL 6 cali (pOLED). Obudowa jest w większości metalowa, jedynie w górnej części panelu tylnego znalazła się tafla szkła. Na przodzie mamy głośniki stereo, dzięki czemu użytkownik nie będzie ich zasłaniał rękami. Smartfony nie mają jednak 3,5 mm złącza słuchawkowego, ale producent doda w zestawie sprzedażowym przejściówkę.

Pixel 2 dostępny będzie w trzech kolorach: niebieskim, czarnym i białym. Pixel 2 XL pojawi się natomiast na rynku w wariancie biało-czarnym i całym czarnym. Oba smartfony są wodoszczelne (norma IP67) i wspierają technologię superszybkiego ładowania. Według zapewnień producenta, energii w akumulatorach ma wystarczyć na cały dzień użytkowania.

Google Pixel 2 wyposażono w rozwiązanie, które rozpoznaje muzykę nawet wtedy, kiedy użytkownik nie prosi o to Asystenta Google. Na wygaszonym ekranie wyświetla się bowiem (na dole) tytuł piosenki i wykonujący ją artysta. Po dotknięciu jest możliwość wyszukania utworu na przykład na YouTube i Spotify.

Urządzenia mają też wrażliwe na ściskanie ramki (jak HTC U11). Ściskanie można wykorzystać na przykład jako spust migawki aparatu przedniego. Google zadbało jednak o to, aby sprzęt rozpoznawał kontekst znajdujący się na ekranie smartfona i na jego podstawie wykonywał odpowiednią akcję, kiedy użytkownik ściśnie ramki.

Pixel 2 i Pixel 2 XL mają pracować od razu pod kontrolą Androida Oreo – naturalnie w „czystej” postaci. Użytkownicy mogą również liczyć na wsparcie w postaci aktualizacji, aby ich smartfon zawsze miał najbardziej aktualne oprogramowanie. Producent zapewnił też, że urządzenia będą działać szybko i płynnie nie tylko na początku, ale też po dłuższym czasie.

Smartfony wyposażono w udoskonalone aparaty, które uzyskały od ekipy DxOmark aż 98 punktów. Matryca ma 12 Mpix oraz OIS i EIS (optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu). Co więcej, mają one działać wspólnie podczas kręcenia wideo. Nie zabrakło także mega popularnego ostatnimi czasy trybu portretowego – i ma on podobno dawać świetne efekty, chociaż na pleckach jest tylko jeden obiektyw. Ma w tym pomóc technologia Dual Pixel.

Właściciele Pixel 2 i Pixel 2 XL dostaną nielimitowaną przestrzeń w Zdjęciach Google i to w dodatku w pełnej rozdzielczości. Według obserwacji Google wynika bowiem, że użytkownicy Pixeli strzelają mnóstwo fotek, znacznie więcej niż posiadacze iPhone’ów ;) Przeszukiwanie zdjęć będzie też łatwe, ponieważ będą one z automatu tagowane przez algorytmy.

Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL

Cenę Pixel 2 64 GB ustalono na 649 dolarów, natomiast Pixel 2 XL na 849 dolarów. Przedsprzedaż ruszy dziś. Smartfony dostępne będą też w Europie, ale w samej Polsce nie. W niektórych krajach w przedsprzedaży dorzucany będzie Google Home Mini.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/10/04/google-pixel-2-pixel-2-xl-versus-google-pixel-pixel-xl-porownanie-parametrow/

https://www.tabletowo.pl/2017/10/04/premiera-google-pixelbook-specyfikacja-cena/

https://www.tabletowo.pl/2017/10/04/odswiezony-zestaw-daydream-view-sluchawki-pixel-buds-kamerka-google-clip/

https://www.tabletowo.pl/2017/10/04/premiera-google-home-mini-google-home-max-specyfikacja-cena-dostepnosc/

Źródło: Google