Lenovo prezentuje gogle Mirage Solo i kamerę Mirage do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości | Tabletowo.pl

Lenovo prezentuje gogle Mirage Solo i kamerę Mirage do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo nie byłoby sobą, gdyby przyjechało na dużą imprezę technologiczną z tylko jedną czy dwiema nowościami. Producent jak zwykle przywiózł pełne walizy premierowego sprzętu. Tym razem razem mamy okazję zapoznać się z goglami Lenovo Mirage Solo z Daydream oraz kamerą Lenovo Mirage do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

W ostatnim czasie dało się usłyszeć wiele głosów, że 2017 rok miał należeć do AR i VR, a tymczasem większość producentów albo całkowicie olała temat, albo potraktowała go po macoszemu. Lenovo jako jedna z nielicznych marek sukcesywnie wprowadza na rynek kolejne urządzenia z tego segmentu i przy okazji trwających właśnie targów CES 2018 w Las Vegas zaprezentowało dwie nowości: gogle Mirage Solo z Daydream oraz kamerę Mirage.

Lenovo Mirage Solo z Daydream to autonomiczne gogle VR, oparte na platformie Qualcomm Snapdragon 835, które do działania nie wymagają ani smartfona, ani podłączenia za pomocą kabli do komputera. Integralnym elementem jest dedykowany kontroler, mogący posłużyć – w zależności od odpalonego materiału – jako na przykład kij bejsbolowy czy kierownica. Na urządzeniu można także odtwarzać materiały, nagrane przy pomocy kamery Mirage.

Gogle Lenovo Mirage Solo i kamera Lenovo Mirage (fot. Lenovo)

A skoro już do niej przeszliśmy, to należy wiedzieć, że wyposażono ją w dwa obiektywy typu „rybie oko” o rozdzielczościach 13 Mpix, przysłonie f/2.1 i kącie widzenia 180° każdy. Materiały można nagrywać w jakości 1080p, 1440p i 4K przy 30 klatkach na sekundę. Urządzenie napędza ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 626 w towarzystwie 2 GB RAM. Pamięć wbudowana typu eMMC ma pojemność 16 GB (do dyspozycji użytkownika pozostaje ~9 GB), ale da się ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD do 128 GB.

Łączność w kamerze Lenovo Mirage zapewniają moduły Bluetooth 4.2 i Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac oraz – opcjonalnie – LTE (z obsługą pasma B20 800 MHz). Są też dwa mikrofony i pojedynczy głośnik. Energię do działania urządzeniu zapewnia akumulator o pojemności 2200 mAh (ładowanie 5V 1A przez USB Typu C) – taki zapas ma wystarczyć na nawet 2 godziny pracy. Całość ma wymiary 55x105x22 mm i waży 139 gramów (wersja z samym Wi-Fi) lub 145 gramów (model z modemem LTE).

Kamerka Lenovo Mirage LTE (fot. Lenovo)

Lenovo Mirage współpracuje z urządzeniami, kontrolowanymi przez system operacyjny Android 6.0 lub nowszy oraz iOS 7.0 lub nowszy. Producent nie zapomniał również dodać wtyku na stojak (kompatybilność z większością dostępnych na rynku modeli). Warto jeszcze dodać, że w zestawie sprzedażowym znajdują się dwie baterie.

Lenovo nie ustaliło jeszcze ostatecznych cen zaprezentowanych nowości, ale cel jest taki, żeby gogle Lenovo Mirage Solo kosztowały nie więcej niż 400 dolarów, natomiast kamerka Lenovo Mirage w wersji z samym Wi-Fi nie więcej niż 300 dolarów. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: informacja prasowa, VentureBeat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona