GoClever Smart Band MAX FIT (fot. GoClever)

GoClever Smart Band MAX FIT to tania, ale oferująca wiele przydatnych funkcji opaska fitness

GoClever wprowadza na rynek nową inteligentną opaskę Smart Band MAX FIT. Chociaż jest niedroga, oferuje szereg przydatnych funkcji, przez co wydaje się ciekawą propozycją dla osób, które chciałyby monitorować swoją aktywność fizyczną i stan organizmu, a przy okazji dostawać też informacje o przychodzących połączeniach, wiadomościach, czy powiadomieniach z aplikacji.

GoClever Smart Band MAX FIT wyposażono w jednokolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 0,66 calaakumulator o pojemności 80 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na nawet 7 dni normalnego działania i 14 dni czuwania. Ładowanie trwa 45 minut. Opaska „zapakowana” jest w pyło- i wodoszczelną obudowę, spełniającą wymagania normy IP65. Całość ma wymiary 145x85x32 mm. Pasek ma obwód z kolei od 15,5 cm do 21 cm i jest dostępny w kolorze czarnym oraz niebieskim.

Tyle z technikaliów, czas przejść do funkcji GoClever Smart Band MAX FIT. Opaska oferuje przede wszystkim mierzenie rytmu serca (pulsu), ciśnienia krwi (ciśnieniomierz) i wysycenia krwi tlenem (oksymetr). Do tego oczywiście na bieżąco zlicza zrobione kroki, przebyty dystans i spalone kalorie. Nie zabrakło także analizy snu.

Wszystkie statystyki dostępne będą w dedykowanej aplikacji. GoClever Smart Band MAX FIT współpracuje z urządzeniami, kontrolowanymi przez Androida 4.4 KitKat lub nowszego oraz iOS 7.1 lub nowsze wydanie. Po sparowaniu opaska może posłużyć również jako fizyczny spust migawki aparatu oraz narzędzie do sterowania odtwarzaczem muzyki. Naturalnie sprzęt wyświetla też datę i godzinę. Co ciekawe, podaje także nazwę kontaktu, który akurat dzwoni/wysłał właśnie wiadomość.

Cenę GoClever Smart Band MAX FIT ustalono na 149 złotych. Opaska dostępna jest na oficjalnej stronie producenta. W zestawie znajdują się dwa paski, czarny i niebieski, które można łączyć w dowolne konfiguracje.

Źródło: informacja prasowa