Babciu, to jest… naprawdę bardzo fajny głośnik bezprzewodowy Bluetooth od Xiaomi! | Tabletowo.pl

Babciu, to jest… naprawdę bardzo fajny głośnik bezprzewodowy Bluetooth od Xiaomi!

Dołącz do dyskusji 0

Urządzenia Xiaomi przyciągają uwagę nie tylko przez swoje atrakcyjne ceny, ale również przyjemny dla oka design. Producent najczęściej stawia na minimalizm i nie inaczej jest w przypadku głośnika bezprzewodowego Bluetooth Xiaomi Mi Pocket Speaker 2.

Na pierwszy rzut oka głośnik przypomina nieco Amazon Echo (a przynajmniej takie było moje pierwsze skojarzenie, po zobaczeniu tego urządzenia), ale osobiście uznałbym to za zaletę, nie wadę. Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 wygląda bowiem prosto, schludnie, elegancko i nie rzuca się specjalnie w oczy, dzięki czemu powinien pasować do każdego wnętrza. Chociaż oczywiście można go też wziąć pod pachę i wyjść z nim na dwór, nic nie stoi na przeszkodzie. No, może poza rozładowaną baterią.

Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 w kolorze czarnym (fot. Xiaomi)

A skoro już wspomniałem o akumulatorze, to ten w Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 ma pojemność 1200 mAh. Według deklaracji producenta, taki zapas energii ma wystarczyć na maksymalnie 7 godzin odtwarzania muzyki. Przez głośnik można jednak prowadzić również rozmowy, ponieważ wyposażono go także w mikrofon. Łączność ze smartfonem umożliwia moduł Bluetooth 4.1. Jak podaje Xiaomi, zasięg wynosi do 10 metrów.

Sam głośnik ma moc 5W, więc nie jest specjalnie głośny, lecz to raczej standard w modelach tego typu. Na szczycie Xiaomi Mi Pocket Speaker 2, który wykonany jest z aluminium (do produkcji pozostałej części obudowy wykorzystano PC i ABS), znajduje się ukryty przycisk. Jednokrotne wciśnięcie włącza lub wyłącza sprzęt, natomiast podwójne służy do sparowania go ze smartfonem, tabletem lub komputerem. Głośność reguluje się z kolei przekręcając metalową część.

Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 ma też niewielką diodę LED przy dolnej krawędzi, ułatwiającą zrozumienie komunikatów, wydawanych przez głośnik. Urządzenie ma wymiary 9,3x6x6 cm i może pracować w zakresie temperatur od -10°C do +40°C.

Xiaomi Mi Pocket Speaker 2 można kupić również m.in. na AliExpress. Za głośnik trzeba zapłacić na tej platformie co najmniej 26 dolarów amerykańskich, tj. równowartość niespełna 100 złotych. Moim zdaniem to uczciwa cena za taki sprzęt.

Źródło: Xiaomi dzięki GSMArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona