gimbal DJI Osmo Mobile 3
DJI Osmo Mobile 3 (fot. DJI)

Oto gimbal na wszystkie okazje – DJI Osmo Mobile 3

DJI swoją serią gimbali – Osmo, niemal w całości zdominowała nowy segment na rynku elektroniki, jakim są ręczne stabilizatory dla urządzeń fotografujących i filmujących. To dzięki nim jakość nagrań amatorskich znacząco wzrosła, co widać zwłaszcza po filmach publikowanych przez popularnych vlogerów. Dziś firma zaprezentowała kolejną, trzecią generację swojego najpopularniejszego gimbala.

Reklama

Uchwyć niezapomniane chwile w kinowej jakości ze składanym DJI Osmo Mobile 3. Hasło reklamowe, którym producent zdecydował się rozpocząć informację prasową wyjaśnia właściwie wszystko, co przynosi najnowsza generacja. Najważniejszym słowem jest tu bowiem wyraz składany. Dzięki łamanej konstrukcji produkt chińskiego producenta można teraz znacznie łatwiej przenosić.

DJI Osmo Mobile 3 fot. DJI

Wprowadzona zmiana może istotnie sprawić, że użytkownicy chętniej będą korzystać z gimbala. Dzięki temu, że teraz zajmuje mniej miejsca, łatwiej będzie wygospodarować dla niego w miejsce, nawet w niewielkiej, podręcznej torebce.

Reklama

Dodatkowo montaż smartfona ma być teraz szybszy – wszystko po to, by chwila od momentu dostrzeżenia ujęcia do wykonania zdjęcia z użyciem gimbala była jak najkrótsza, a samo skorzystanie z niego jak najprostsze i konsumowało jak najmniej czasu. Usprawniona, przenośna konstrukcja w połączeniu z baterią zapewniającą do 15 godzin funkcjonowania istotnie może sprawić, że nabywcy będą sięgać po gimbal częściej.

DJI Osmo Mobile 3 fot. DJI

Na składanej konstrukcji zmiany się nie kończą. Producent deklaruje, że usprawniono samą konstrukcję i sterowanie gimbalem. Wprowadzone poprawki mają zapewniać pełną kontrolę nad urządzeniem wyłącznie przy użyciu jednej ręki. Udoskonalono również wewnętrzne oprogramowanie urządzenia. Dzięki temu użytkownik może w bardzo łatwy sposób (podwójne kliknięcie przyciskiem M) zmienić orientację z poziomej na pionową. Zabieg ten nie wymaga wyjęcia nagrywającego urządzenia z uchwytu.

DJI Osmo Mobile 3 fot. DJI

Projektując DJI Osmo Mobile 3, uwzględniono również uwagi części użytkowników, którzy oczekiwali możliwości stacjonarnego wykorzystania gimbala. Sugestie zostały wysłuchane, co poskutkowało takim rozmieszczeniem portów ładowania i mikrofonu, że te nie przeszkadzają w jednoczesnym użytkowaniu i ładowaniu urządzenia. Możliwe jest także podłączenie zewnętrznego mikrofonu.

Ulepszeń doczekała się również funkcja śledzenia obiektów. DJI zapewnia, że w najnowszej generacji gimbala korzystanie z niej będzie jeszcze prostsze i skuteczniejsze.

DJI Osmo Mobile 3 fot. DJI

Najnowsza generacja gimbala dla smartfonów od DJI dostępna jest już od dziś w oficjalnym sklepie internetowym producenta. Urządzenie można kupić w dwóch wariantach, różniących się towarzyszącymi akcesoriami. W wersji podstawowej, poza samym gimbalem, użytkownik otrzymuje pasek na rękę, pokrowiec i podkładki antypoślizgowe. Dostępna jest również edycja rozszerzona o statyw Osmo Grip i opakowanie do transportu urządzenia. Wersja podstawowa kosztuje 119 dolarów/109 euro, zaś rozszerzona 139 dolarów/129 euro. Osmo Mobile 3 można objąć pakietem serwisowym Osmo Shield w cenie 10 dolarów.

Źródło: informacja prasowa, DJI

Reklama