DJI Osmo Mobile 2 to ciekawy i przede wszystkim całkiem niedrogi gimbal 18
DJI Osmo Mobile 2 (fot. DJI)

DJI Osmo Mobile 2 to ciekawy i przede wszystkim całkiem niedrogi gimbal

Jeśli ktoś lubi dokumentować swoje życie na filmch dobrze wie, że niezwykle przydatny jest dobry gimbal. Na rynku dostępnych jest wiele takich propozycji, a niedługo do sklepów trafi kolejny, bardzo ciekawy model od DJI – Osmo Mobile 2.

DJI Osmo Mobile 2 umożliwia kręcenie filmów poklatkowych, oferuje funkcję aktywnego śledzenia obiektów oraz opcję kontroli zoomu, która automatycznie „naprowadza” zoom na konkretny/odpowiedni obszar. Do tego przy pomocy gimbala użytkownik może uchwycić sporych rozmiarów panoramę.

Fanów pięknych ujęć z pewnością ucieszy również fakt, że DJI Osmo Mobile 2 wspiera tryb portretowy. Niezwykle przydatną rzeczą jest także akumulator, który ma wystarczyć nawet na 15 godzin działania na pojedynczym ładowaniu. Do tego może w razie potrzeby posłużyć też jako powerbank dla podpiętego do niego smartfona oraz innych urządzeń.

DJI Osmo Mobile 2 ma wymiary 72x113x295 mm i waży 485 gramów, więc jest całkiem „kompaktowy”. Gimbal będzie dostępny w sprzedaży od 23 stycznia 2018 roku, w pierwszej kolejności na wyłączność na stronie Apple.com. W lutym sprzęt trafi jednak do szerszej dystrybucji. Cenę urządzenia ustalono na 129 dolarów, czyli równowartość ~450 złotych. To niewiele, ponieważ pierwsza generacja DJI Osmo Mobile kosztowała w dniu premiery 299 dolarów, czyli ponad dwa razy więcej.

Źródło: DJI, iMore