Garmin prezentuje vívofit 4 – opaskę, która ma pracować na baterii przynajmniej jeden rok! | Tabletowo.pl

Garmin prezentuje vívofit 4 – opaskę, która ma pracować na baterii przynajmniej jeden rok!

Dołącz do dyskusji 0

Garmin zaprezentował nową propozycję, opaskę Garmin vívofit 4. Jej największym atutem ma być czas pracy. Według deklaracji producenta, sprzęt ma działać na baterii co najmniej jeden rok! A przy sprzyjających warunkach nawet i dłużej.

Garmin vívofit 4 wyposażono w zawsze włączony, kolorowy i zapewniający doskonałą widoczność również w ostrym świetle wyświetlacz o rozmiarach 11×11 mm i rozdzielczości 88×88 pikseli. Do tego urządzenie jest wodoszczelne – według deklaracji producenta, nie straszne mu zarówno pływanie, jak i kąpiel pod prysznicem. Sprzęt może działać autonomicznie i po sparowaniu ze smartfonem (wówczas użytkownik dostaje do dyspozycji więcej funkcji).

Garmin vívofit 4 potrafi liczyć kroki i bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wyświetlany na ekranie pasek, który zapełnia się, jeżeli właściciel nie rusza się z miejsca zbyt długo – ma to oczywiście zachęcić go do chociaż krótkiej aktywności fizycznej. Opaska jest w stanie również ustawiać spersonalizowaną, minimalną liczbę kroków, jaką powinien danego dnia zrobić użytkownik. Oczywiście sukcesywnie ją zwiększa, aby zadbać o zdrowie swojego właściciela.

Po sparowaniu ze smartfonem użytkownik dostaje do dyspozycji znacznie więcej funkcjonalności, w tym m.in. możliwość liczenia i monitorowania spalonych kalorii, przebytego dystansu i snu. Po wykryciu aktywności, Garmin vívofit 4 automatycznie rozpoznaje jej typ i śledzi odpowiednie parametry. Nie zabrakło również zegarka, minutnika, stopera i budzika. Jest też nawet widget pogody. Opaska pomoże także w znalezieniu zawieruszonego telefonu.

Cenę Garmin vívofit 4 ustalono na 79,99 dolarów amerykańskich, tj. równowartość ~280 złotych. Wymienne paski kosztują z  kolei – w zależności od wybranego modelu – 29,99 dolarów (~105 złotych) lub 19,99 dolarów (~70 złotych). Opaska zasilana jest dwoma bateriami SR43, które użytkownik może samodzielnie wymienić.

Źródło: informacja prasowa Garmin

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Przeczytaj następny wpis

Do czego można wykorzystać smartwatch? TOP7 moich ulubionych zastosowań

Bo smartwatch to nie tylko powiadomienia i monitoring aktywności

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona