dron DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini (fot. DJI)

DJI Mavic Mini to najmniejszy i najlżejszy dron w historii tej marki

DJI jest jednym z najbardziej liczących się producentów w segmencie dronów. Marka zaprezentowała dziś urządzenie, które wyróżnia się niewielkim rozmiarem i wręcz piórkową wagą. Wiemy też, ile trzeba zapłacić za DJI Mavic Mini.

DJI Mavic Mini – specyfikacja

Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, DJI Mavic Mini z powodzeniem można zabrać dosłownie wszędzie bez konieczności organizowania mu dużej przestrzeni do transportu – dron spokojnie zmieści się nawet do kieszeni spodni czy kobiecej torebki. Urządzenie po złożeniu ma wymiary 140x82x57 mm i waży zaledwie 249 gramów – to niewiele więcej niż niejeden smartfon.

Reklama
dron DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini (fot. DJI)

DJI Mavic Mini stworzono przede wszystkim z myślą o nieprofesjonalnych użytkownikach, którzy wykorzystają tego drona jako dodatkowe narzędzie do upamiętniania cennych chwil z rodziną i przyjaciółmi. Producent zapewnia, że urządzenie jest w pełni bezpieczne i niegroźne nawet w rękach niewprawionego w lotach tego typu sprzętem właściciela.

DJI Mavic Mini uzbrojono bowiem m.in. w geofencing pomagający omijać obszary, nad którymi nie można latać, wbudowane ograniczenie wysokości i funkcję automatycznego powrotu do punktu startu, jeśli urządzenie straci połączenie z kontrolerem lub osiągnie krytycznie niski poziom naładowania baterii. Producent informuje również, że sprzęty z tej kategorii organy nadzoru lotnictwa na całym świecie uważają za najbezpieczniejszą kategorię dla lotów dronami.

dron DJI Mavic Mini
DJI Mavic Mini (fot. DJI)

DJI Mavic Mini wyposażono w sensor 1/2.3″ CMOS o rozdzielczości 12 Mpix z obiektywem o kącie widzenia 83° i przysłoną f/2.8. Zdjęcia mogą być zapisywane w formacie 4:3 (4000×3000 pikseli) i 16:9 (4000×2250 pikseli), natomiast filmy w 2,7 K (2720×1530 pikseli przy 25 i 30 fps) oraz Full HD (1920×1080 pikseli przy 25, 30, 50 lub 60 fps).

DJI Mavic Mini na jednym ładowaniu może latać do pół godziny (przy prędkości 14 km/h i bezwietrznej pogodzie), a dedykowany pilot utrzymuje obraz HD w odległości do 4 kilometrów. Na pokładzie drona znajdują się też GPS i Glonass.

DJI Mavic Mini – cena, dostępność

Sugerowaną cenę DJI Mavic Mini ustalono na 399 dolarów amerykańskich w Stanach Zjednoczonych i 399 euro w Europie (i tyle też trzeba za niego zapłacić w Polsce). Nieco bogatszy zestaw Mavic Mini Fly More Combo wyceniono zaś na 499 dolarów/499 euro. Przedsprzedaż drona już się rozpoczęła, również w naszym kraju (można go zamówić za pośrednictwem oficjalnej strony producenta).

Źródło: DJI, DJI