Premiera Dragon Ball: Tap Battle na Androida (póki co w Japonii)

dragon ball android

Dziś w sklepie Google Play pojawiła się gra arcade na podstawie jednego z najbardziej popularnych filmów anime/mangi w historii, Dragon Ball: Tap Battle. Jest to pierwsza gra z serii Dragon Ball dostępna na urządzenia mobilne.

Producentem gry jest tokijska firma Namco Bandai Games, odpowiadająca za takie tytuły, jak: Soulcalibur IV, serię Tekken, Naruto czy Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 2. Biorąc pod uwagę doświadczenie Namco Bandai w grach arcade, wysokiej jakości produktu możemy być raczej pewni.

Najogólniej rzecz ujmując, Dragon Ball: Tap Battle jest dwuwymiarową bijatyką, polegająca na odpowiednim wciskaniu przycisków na ekranie. Udostępniona zostanie możliwość gry z AI, bądź inną osobą przez Bluetooth. Liczba dostępnych postaci nie jest znana, lecz w promocyjnym trailerze widzimy chociażby Goku, Gohana, Vegete, Krillina, Piccolo, Trunksa, Freeza i Cella.

Niby zwykła klikanka, a wracają piękne wspomnienia jak za małolata siadało się przed TV, włączało RTL 7 i uciekało w świat smoczych kul.

Gra została wyceniona na 11,08 złotych. Niestety, aktualnie dostępna jest tylko na rynku japońskim, lecz wraz z europejską premierą najnowszego filmu kinowego Dragon Ball: Battle of The Gods (którego światowa premiera odbędzie się 30 marca), powinna też zostać udostępniona na naszym rynku.

No to czekamy na KAMEHAMEHA!