Dell nie odpuszcza - oto Dell Inspiron Chromebook 14, chromebook klasy premium 21
fot. Dell

Dell nie odpuszcza – oto Dell Inspiron Chromebook 14, chromebook klasy premium

Pierwsze chromebooki w większości były urządzeniami o dość przeciętnych parametrach, bowiem miały służyć do podstawowych zadań. Z biegiem czasu producenci zobaczyli w nich potencjał i w ostatnim czasie na rynku pojawiło się kilka sprzętów klasy premium. Okazuje się, że Dell również go widzi i dlatego zaprezentował model Inspiron Chromebook 14.

Do tej pory Dell w swojej ofercie miał propozycje dla edukacji, ale od teraz to się zmieni za sprawą Inspiron Chromebook 14.  Jaka sama nazwa mówi, nowość ma 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli). Ekran jest dotykowy i wspiera obsługę piórkiem z technologią EMR, a do tego charakteryzuje się wąskimi ramkami dookoła. Główną zaletą ma być konstrukcja 2-w-1, która pozwoli zamienić go w tablet.

W nowym modelu jednostką centralną jest procesor Intel Core i3-8130U ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 620. Wspierany będzie on przez 4 GB RAM, a użytkownicy na swoje pliki otrzymają do dyspozycji maksymalnie 128 GB pamięci eMMC, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Inspiron Chromebook 14 oferuje również dwa porty USB Typu C 3.1 i jeden pełnowymiarowy USB 3.1 oraz 3,5 mm złącze słuchawkowe. Urządzenie działa pod kontrolą systemu Chrome OS i dzięki dużej baterii ma pracować do 15 godzin na jednym ładowaniu. Całość ma wymiary 32,88×23,07×1,6 cm i waży aż 1,81 kg. O ile wymiary mogą być uznane za kompaktowe, to waga jest naprawdę duża, jak na tego typu sprzęt. Do zestawu sprzedażowego dodawane jest piórko.

Sugerowaną cenę Della Inspiron Chromebook 14 ustalono na 599 dolarów amerykańskich, tj. równowartość ~ 2190 złotych.

Źródło: Android Police, CNET