Acer Chromebook 514 nie wygląda jak milion dolarów, ale ma wiele argumentów, aby przekonać klienta do zakupu | Tabletowo.pl

Acer Chromebook 514 nie wygląda jak milion dolarów, ale ma wiele argumentów, aby przekonać klienta do zakupu

Dołącz do dyskusji 0

Kiedyś chromebooki traktowano jako ciekawostkę, ponieważ użytkownikom trudno było sobie wyobrazić, że komputer może pracować pod kontrolą innego systemu niż Windows lub MacOS. Dziś nie są jednak one już tak „egzotyczne”. Ba, mogą być idealną propozycją dla niejednej osoby! A zaprezentowany dziś Acer Chromebook 514 ma wiele argumentów, aby przekonać do siebie potencjalnych klientów.

Acer Chromebook 514 wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 14 cali i rozdzielczości Full HD. Co więcej, ekran jest dotykowy, więc można go obsługiwać także palcami (aczkolwiek nie da się przejść w tryb tabletu, ponieważ nie jest to laptop konwertowalny). Obudowa urządzenia jest metalowa, dzięki czemu jest bardziej odporna na uszkodzenia.

Klawiatura w Acer Chromebook 514 jest podświetlana, więc użytkownik bez problemu będzie mógł z niego korzystać również w nocy. Warto także odnotować fakt, że touchpad pokryto szkłem Corning Gorilla Glass, dzięki któremu palec powinien się po nim ślizgać lepiej. Nad ekranem znajduje się kamerka internetowa z obsługą technologii HDR – zapewni ona lepszą jakość rejestrowanego obrazu.

Acer Chromebook 514 dysponuje też dwoma pełnowymiarowymi portami USB i dwoma USB-C 3.1. Jest też slot na kartę microSD. Akumulator ma wystarczyć na nawet 12 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu.

Acer Chromebook 514 trafi do sprzedaży w Polsce w czwartym kwartale 2018 roku. Jego ceny mają zaczynać się od 1499 złotych. Producent nie podał informacji na temat procesora, ale zapewne należy się spodziewać Inteli z serii Celeron i Pentium.

Źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona