Premiera Broadwella i aktualizacja Surface Pro 3 | Tabletowo.pl

Premiera Broadwella i aktualizacja Surface Pro 3

Dołącz do dyskusji 0

Znaczna część obserwatorów miała wątpliwości, czy Surface Pro 3 powinien się ukazać niewiele ponad pół roku od premiery drugiej generacji. Twierdzono, że użyty Haswell jest już wiekowy, a Broadwell czeka za rogiem i wkrótce zobaczymy urządzenia z piątą generacją procesorów Core. Jak jednak jest w rzeczywistości?

Premiera urządzeń z procesorami Broadwell

Jeszcze kilka miesięcy temu wiele wskazywało na to, że przed świętami Bożego Narodzenia doświadczymy wysypu urządzeń z procesorami Core piątej generacji. Intel ma jednak problemy technologiczne z produkcją oraz nadmiernym grzaniem się tych układów, co sprawia, że niestety nie możemy liczyć na tak wczesny termin. Realna datą wydaje się pierwszy kwartał roku 2015, kiedy to powinniśmy być świadkami pojawienia się pierwszych tabletów z Corem M bez wentylatora i laptopów z mocniejszymi wersjami Broadwella, w tym MacBooka Air. Urządzenia takie jak Transformer Chi, zapowiedziane niedawno na targach Computex mogą pojawić się wcześniej, ale w bardzo ograniczonych ilościach – raczej jako rynkowa ciekawostka.

Za każdym razem gdy Intel zapowiada kolejną generację czipów, wydaje się, że będzie to przełom. W praktyce okazuje się jednak, że mamy do czynienia jedynie z kolejną mniejszą iteracją produktu. Mimo wszystko, wzrost wydajności i energooszczędności będzie bardzo pożądany i każde kilkanaście czy kilkadziesiąt minut na jednym ładowaniu więcej bez straty mocy obliczeniowej będzie bardzo mile widziane.

Surface_Pro_3_firmware_update

Aktualizacja Surface Pro 3 w dzień premiery

Dzisiaj, 20 czerwca, rusza oficjalna sprzedaż tabletu Surface Pro 3. Niektóre osoby które otrzymały wersje testowe już wcześniej uskarżały się na drobne problemy z przechodzeniem w tryb Connected Standby czy przyciskiem power. Okazuje się, że na szczęście wiązały się one jedynie z oprogramowaniem, a nie sprzętem i naprawi je dostępna od wczoraj aktualizacja. Każdy użytkownik, który kupi SP3 i przejdzie proces aktywacji urządzenia, automatycznie ściągnie update, który zajmuje jedynie kilkanaście MB, a jego instalacja zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Cieszy szybka reakcja Microsoftu i bardzo częste aktualizacje systemu – użytkownicy od pierwszego dnia będą mogli cieszyć się urządzeniem które działa płynnie i bez widocznych niedociągnięć. Czy to jednak wystarczy, żeby przekonać ludzi do zakupu hybrydy za 1000 $? Czy rzeczywiście Surface jest w stanie zastąpić laptopa? Najbliższe miesiące zweryfikują nastawienie rynku do takich rozwiązań.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona