Samsung Bixby logo

Bixby 2.0 ma być wszędzie, nawet w Twojej lodówce i spryskiwaczu ogrodowym

Asystent Bixby zadebiutował w pierwszej połowie tego, 2017 roku, wraz z Galaxy S8 i Galaxy S8+. Teraz znaleźć go można już nie tylko w smartfonach, ale także w tabletach. Samsung chce jednak, żeby był on obecny wszędzie, nawet w lodówkach i innych domowych sprzętach. Tę rewolucję ma umożliwić Bixby 2.0.

Jak podaje Samsung, Bixby jest aktualnie dostępny już w ponad 200 różnych krajach i posiada ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników. Producent nie zamierza jednak na tym poprzestać – to stanowi jedynie wstęp do większego projektu. Początkowo bowiem skupiono się wyłącznie na podstawowych funkcjonalnościach, które – ogólnie rzecz ujmując – miały użytkownikom uprościć trochę życie.

Reklama

Prawdziwym przełomem ma być Bixby 2.0, który jest rozwinięciem Bixbiego, ale jednocześnie początkiem czegoś całkowicie nowego. Samsung ma bowiem ambicję sprawić, żeby narzędzie to stało się integralną częścią życia każdego użytkownika. Ekosystem ma być kontrolowany za pośrednictwem chmury i składać się nie tylko ze smartfonów i tabletów, ale również z lodówek, pralek, telewizorów, domowych głośników i całej masy innych sprzętów, które będzie się dało podłączyć do sieci.

W dodatku Samsung chce zadbać o to, żeby wszystkim można było sterować w bardziej naturalny sposób, czyli bez konieczności wypowiadania specjalnych, odgórnie narzuconych komend – interakcja z elektroniką ma przebiegać praktycznie tak samo, jak rozmowa z członkiem rodziny. W dodatku system ma rozpoznawać poszczególnych użytkowników, dzięki czemu dla każdego będzie on „osobisty” i do każdego się dopasuje.

Brzmi jak czcze mrzonki? Wręcz przeciwnie. Co więcej, Samsung nie zamierza samodzielnie przeprowadzać tej rewolucji w naszych życiach. Producent „uwolni” bowiem Bixby 2.0 i udostępni odpowiednie narzędzia, dzięki którym każdy zainteresowany deweloper i producent będzie mógł go zintegrować ze swoim produktem. I to już od dzisiaj, chociaż początkowo tylko wybrana grupa dostanie do niego dostęp.

Jesteście gotowi na rewolucję i możliwość pogadania sobie z pralką, lodówką i telewizorem?

Źródło: Samsung