Xiaomi Mi Compact Bluetooth Speaker 2 (fot. Xiaomi)

Konkurencja powinna się uczyć od Xiaomi – ten głośnik jest malutki, a ma na pokładzie też asystenta

Głośniki bezprzewodowe mają w zasadzie tylko jedno zadanie – odtwarzać muzykę. Niektóre oferują również wbudowane radio FM, ale ze świecą szukać takich, które jednocześnie byłyby lekkie, mobilne i miały na pokładzie asystenta głosowego. Xiaomi udało się jednak połączyć te dwie kwestie, w dodatku w baaardzo atrakcyjnej cenie.

Na rynku dostępnych jest wiele głośników z wbudowanym asystentem głosowym. Producenci tworzą je jednak głównie z myślą o zastosowaniach domowych, dlatego w zdecydowanej większości są one duże i ciężkie. Fakt, znajdzie się też kilka mniejszych, m.in. Google Home Mini i Amazon Echo Dot 2, lecz nie można ich wsadzić w kieszeń i wyjść z nimi z domu.

Reklama

W przeciwieństwie do Mi Compact Bluetooth Speaker 2 od Xiaomi. Ten bardzo kompaktowych rozmiarów sprzęt pełni bowiem nie tylko rolę głośnika bezprzewodowego, ale również ma na pokładzie inteligentnego asystenta Xiao AI. Energię do działania dostarcza mu akumulator o pojemności 480 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć nawet na 45 dni działania w trybie standby lub 4 godziny ciągłego odtwarzania muzyki przy ustawieniu na 70% głośności.

Xiaomi Mi Compact Bluetooth Speaker 2 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Compact Bluetooth Speaker 2 łączy się ze smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.2. Użytkownik może za jego pomocą sterować wszystkimi funkcjami urządzenia, m.in. wysyłać wiadomości i korzystać z komunikatorów internetowych. Deklarowany zasięg maksymalny to 10 metrów. Głośnik ma wymiary 50×32 mm i waży 52 gramy.

Sugerowaną cenę Xiaomi Mi Compact Bluetooth Speaker 2 ustalono na zaledwie 49 juanów, tj. równowartość ~25 złotych. Głośnik ten z pewnością nie będzie dostępny poza Chinami z uwagi na obecność asystenta Xiao AI, który nie potrafi komunikować się w języku polskim. Pozostaje mieć nadzieję, że konkurencja pójdzie śladami Chińczyków i wkrótce zaoferuje coś podobnego w równie atrakcyjnej cenie.

Źródło: Xiaomi, Xiaomi przez GizmoChina