Asus ZenFone logo (fot. Tabletowo.pl)

Asus ZenFone Live L1 będzie nowym królem wśród budżetowców. A przynajmniej tak deklaruje Asus

Asus zaprezentował nowy smartfon z niższej półki i odważnie zapowiada, że będzie on nowym królem budżetowców. Specyfikacja modelu Asus ZenFone Live L1 faktycznie nie jest wyśrubowana, ale czy smartfon rzeczywiście ma szansę zmieść bezpośrednią konkurencję?

W segmencie budżetowców kluczową rolę odgrywa stosunek ceny do oferowanych możliwości, a podczas prezentacji Asus nie podał sugerowanej ceny modelu Asus ZenFone Live L1. Producent złożył jednak odważną i wiążącą deklarację, więc musi zrobić wszystko, aby smartfon ten faktycznie był królem w swojej półce.

Asus ZenFone Live L1 wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+, tj. 1440×720 pikseli, co przekłada się na 292 ppi. Sercem smartfona jest czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 425 1,4 GHz z układem graficznym Adreno 308. Do kompletu są 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności aż 2 TB i – w zależności od wersji – 1 GB lub 2 GB RAM.

Na tyle Asusa ZenFone Live L1 umieszczono pojedynczy aparat o rozdzielczości 13 Mpix, natomiast na przodzie pojedynczą kamerkę 5 Mpix. Smartfon nie ma czytnika linii papilarnych, ale w zamian producent oferuje system rozpoznawania twarzy. Na pokładzie jest też niehybrydowy Dual SIM, więc użytkownik będzie mógł korzystać w tym samym czasie zarówno z dwóch kart SIM, jak i karty pamięci microSD. Urządzenie zasila akumulator o pojemności 3000 mAh. Wersja z 1 GB RAM działa pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo Go Edition. Pracą modelu z 2 GB RAM zarządza z kolei „pełnoprawny” Android 8.1 Oreo.

Specyfikacja Asus ZenFone Live L1 (ZA550KL)

Jak wspomniałem, Asus nie podał sugerowanej ceny ZenFone Live L1, ale jeden z serwisów źródłowych szacuje, że smartfon powinien kosztować około 1,5 miliona rupii indonezyjskich, tj. równowartość niespełna 400 złotych. Producent nie podał też listy krajów, do których trafi ten model.

Źródło: Gadgetren, Tudocelular