Asus pokazał nowy zegarek, Asus VivoWatch BP, ale mówi, że to nie jest ani smartwatch, ani opaska fitness | Tabletowo.pl

Asus pokazał nowy zegarek, Asus VivoWatch BP, ale mówi, że to nie jest ani smartwatch, ani opaska fitness

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiaj oficjalnie wystartowały targi COMPUTEX 2018 na Tajwanie i wielu producentów zaprezentowało podczas nich swoje nowe urządzenia. Asusa oczywiście nie mogło na nich zabraknąć. Tajwańczycy przywieźli na doroczną imprezę m.in. zegarek Asus VivoWatch BP, ale – co ciekawe – deklarują, że nie jest to ani smartwatch, ani opaska fitness.

Na „nietypowość” urządzenia wskazuje już sam jego design, który – przyznajcie – faktycznie jest dość oryginalny. Asus VivoWatch BP wyposażono w czujniki ECG i PPG, dzięki którym użytkownik może zmierzyć ciśnienie krwi w zaledwie 15 sekund. O jego zdrowie zadba również autorska technologia ASUS HealthAI – inteligentne algorytmy na bieżąco monitorują stan zdrowia oraz zwyczaje użytkownika i na podstawie pomiarów przedstawiają spersonalizowane porady oraz sposoby na unormowanie ciśnienia krwi, jeśli jest ono inne od normy.

Ogromną zaletą Asus VivoWatch BP niewątpliwie jest również fakt, że na pojedynczym ładowaniu może on przepracować nawet 28 dni i to monitorując stan organizmu użytkownika 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Sprzęt naturalnie zlicza też zrobione kroki i monitoruje sen swojego właściciela oraz jego puls. Na pokładzie jest także GPS.

Ciekawostką jest, że Asus VivoWatch BP będzie mógł również automatycznie powiadomić zdefiniowane wcześniej osoby (rodzinę, bliskich, znajomych lub nawet lekarza), jeśli wykryje anomalie, mogące potencjalnie zagrażać życiu użytkownika. Ta funkcja pojawi się jednak dopiero później, kiedy producent udostępni stosowną aktualizację oprogramowania.

Asus VivoWatch BP (fot. Asus)

Cenę Asus VivoWatch BP ustalono na 169 dolarów amerykańskich, tj. równowartość ~620 złotych. Urządzenie w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Azji (pod koniec lipca 2018 roku). W Europie ma się z kolei pojawić w sierpniu 2018 roku.

To jednak nie koniec nowości od Asusa

Skoro już wspomnieliśmy o obecności Asusa na targach COMPUTEX 2018, to przy okazji warto odnotować, że producent przywiózł na tę imprezę również kilka innych nowości. Pierwszymi z nich są laptopy Asus ZenBook Pro 14 i ZenBook Pro 15, których cechą wyróżniającą jest 5,5-calowy ekran dotykowy (ScreenPad) w miejscu touchpada. Dzięki temu użytkownik dostaje dodatkową powierzchnię roboczą, za pomocą której może m.in. kontrolować muzykę w odtwarzaczu lub korzystać z kalkulatora bądź kalendarza.

Asus ZenBook Pro 15 (fot. TechChrunch)

Asus ZenBook Pro 15 jest skierowany głównie do twórców wideo, fotografów i projektantów materiałów w 3D. Sprzęt wyposażono w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości 4K UHD, procesor Intel Core i9, 16 GB RAM, dysk PCIe SSD o pojemności 1 TB i kartę graficzną GTX 1050 Ti. Całość ma grubość 18,9 mm i waży 1,88 kg. Sugerowaną cenę tego modelu ustalono na 2299 dolarów, tj. równowartość ~8420 złotych. Urządzenie trafi do sprzedaży w połowie lipca 2018 roku.

ZenBook Pro 14 wyposażono z koli w procesor Intel Core i7, 16 GB RAM, dysk PCIe SSD o pojemności 1 TB i kartę graficzną GTX 1050 MAX-Q. Całość ma grubość 17,9 mm i waży 1,6 kg. Ten sprzęt także ma 5,5-calowy wyświetlacz ScreenPad w miejscu touchpada.

Asus zaprezentował na targach COMPUTEX 2018 również model ZenBook S z wyświetlaczem o rozdzielczości 4K UHD (331 ppi), procesorem Intel Core i7, 16 GB RAM, dyskiem PCIe SSD o pojemności 1 TB i dwoma portami USB Typu C. Według zapewnień producenta, sprzęt może pracować na jednym ładowaniu do 13,5 godzin. Urządzenie trafi do sprzedaży 11 czerwca. Jego sugerowaną cenę ustalono na 1199 dolarów, tj. równowartość ~4400 złotych.

Asus ZenBook S (fot. TechChrunch)

Na COMPUTEX 2018 Asus przywiózł również modele VivoBook S14 i VivoBook S15. Ten pierwszy ma wyświetlacz o przekątnej 14 cali, drugi natomiast wyposażono w 15,6-calowy ekran. W zależności od wersji, sercem urządzeń będzie procesor Intel Core i3-8130U lub Intel Core i7-8550U, współpracujący z grafiką NVIDIA GeForce MX130 lub NVIDIA GeForce MX150. Jeśli zaś chodzi o RAM, to może go być maksymalnie 16 GB.

Asus VivoBook S14 i VivoBook S15 mają grubość 18 mm, ale ten pierwszy waży 1,4 kg, a drugi 1,8 kg. Większy z modeli ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 699 dolarów, tj. równowartość ~2560 złotych, aczkolwiek najpewniej mowa tu o podstawowej (najsłabszej) konfiguracji.

Asus VivoBook S15 (fot. TechChrunch)

Polecamy również:

Asus zaprezentował smartfon dla graczy – Asus ROG Phone

Źródło: Asus dzięki GizmoChina, GizChinaTechChrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona