Oto największy z dotychczasowych chromebooków Asusa - model Asus Chromebook C523 - Tabletowo.pl

Oto największy z dotychczasowych chromebooków Asusa – model Asus Chromebook C523

Dołącz do dyskusji 0

Chromebooki to bardzo prężnie rozwijający się segment, a Asus jest jednym z producentów, którzy wypuszczają najwięcej nowych urządzeń z systemem Chrome OS na pokładzie. Tym razem Tajwańczycy zaprezentowali pierwszy w swoim portfolio model z 15-calowym wyświetlaczem.

Asus Chromebook C523, bo o nim mowa, ma ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości do maksymalnie Full HD. W sprzedaży dostępne będą zarówno wersje z matową matrycą bez wsparcia dla obsługi dotykiem, jak i z błyszczącą dotykową. Wyświetlacz można też odgiąć nawet o 180° (zawiasy mają wytrzymać 20 tysięcy cyklów otwierania i zamykania).

Tabletowo.pl Oto największy z dotychczasowych chromebooków Asusa - model Asus Chromebook C523 Asus Nowości

Asus Chromebook C523 (fot. Asus)

W najlepszej konfiguracji Asus Chromebook C523 zaoferuje czterordzeniowy procesor Intela, ale producent nie precyzuje, co to za jednostka. Nie wiadomo też nic na temat ilości pamięci RAM i tej przeznaczonej na pliki użytkownika. Tajwańczycy chwalą się natomiast, że urządzenie zapewni wysokiej jakości dźwięk dzięki dwóm głośnikom stereo i wyjątkowo dużym komorom rezonansowym.

Asus Chromebook C523 na pojedynczym ładowaniu ma pracować do 10 godzin, aczkolwiek ostateczny czas pracy będzie zależeć od konfiguracji sprzętu i stylu korzystania z niego. Urządzenie zaoferuje też łączność poprzez Wi-Fi 802.11 ac, dwa porty USB-C i dwa pełnowymiarowe USB 3.1. Na pokładzie znajdą się również slot na kartę microSD i złącze audio.

Tabletowo.pl Oto największy z dotychczasowych chromebooków Asusa - model Asus Chromebook C523 Asus Nowości

Asus Chromebook C523 (fot. Asus)

Asus Chromebook C523 waży 1,45 kg. Pozostałe elementy specyfikacji nie są znane, ponieważ producent nie uzupełnił informacji na stronie produktu. Serwis Android Police dowiedział się natomiast, że urządzenie trafi do sprzedaży na początku przyszłego, 2019 roku, przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Ceny na razie nie są znane.

Polecamy również:

HP Chromebook x360 14 oferuje świetne podzespoły w nie aż tak wygórowanej cenie

Źródło: Asus, Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona