Asus Chromebook C423

Asus po cichu wprowadził na rynek nowego, budżetowego Chromebooka

Rynek tanich, mobilnych laptopów, stworzonych tylko i wyłącznie do przeglądania internetu to niewypełniona nisza? No właśnie, sądząc po popularności (przynajmniej w Polsce) laptopów opartych na systemie Chrome OS, użytkownicy takich sprzętów wcale nie szukają. Doradzałem kilkudziesięciu osobom w kwestii zakupu laptopa „do przeglądania internetu” i żaden z nich nigdy nie słyszał o Chromebookach. Nie zagłębiając się w temat, czy to kwestia słabego marketingu i promocji tego typu urządzeń, czy po prostu są skierowane do bardzo wąskiej grupy docelowej, dziś zauważono, że Asus po cichu wprowadził nowy budżetowy model laptopa z Chrome OS.

Dostępne są dwie odmiany Asusa Chromebook C423. Jedna z procesorem Intel Celeron N3350 i z 14-calowym ekranem (niedotykowym) o rozdzielczości 1366×768 pikseli. Druga wersja jest znacznie ciekawsza – wyposażona w procesor Pentium N4200 i ekran dotykowy o rozdzielczości Full HD. Odradzam więc zakup tej pierwszej – komfort użytkowania będzie znacznie niższy. 

Reklama
Asus Chromebook C423

Laptop ma umożliwiać pracę przez 10 godzin, więc jest to wynik bardzo zbliżony do Macbooka Air – który jest według mnie leciwym, ale wciąż najlepszym sprzętem, który daje duże możliwości przy długim czasie pracy na baterii. Co zasługuje na ogromną pochwałę? Asus nie wykastrował swojego produktu z portów. Jest ich całkiem sporo – użytkownik ma do swojej dyspozycji:

  • 2 porty USB typu C
  • 2 porty USB 3.0
  • miniJack 3,5 mm
  • czytnik kart pamięci

W Asusie Chromebook C423 nie zabrakło również kamery do wideorozmów, czy możliwości odchylenia ekranu o 180 stopni. Do wyboru będą wersje z 4 GB lub 8 GB RAM.

Asus Chromebook C423

Cały laptop waży około 1,3 kg, przy wymiarach 322,6x228x16,1 mm. Na urządzenie można pobierać aplikacje ze sklepu Google Play.

Asus Chromebook C423 robi naprawdę dobre wrażenie. Nie jest to – przynajmniej na pierwszy rzut oka – tani komputer z supermarketu, ale czy ten laptop będzie w ogóle tani? Tego nie jestem jeszcze w stanie Wam przekazać, ponieważ nie udało mi się znaleźć nigdzie ceny tego urządzenia, tej oficjalnej czy prawdopodobnej.

Asus Chromebook C423

Korzystaliście, a może wciąż korzystacie z jakiegoś Chromebooka? Jakie są wrażenia z użytkowania i co myślicie o tych urządzeniach? Chętnie zapoznam się z Waszą opinią – czekam na komentarze.

Źródło: chromeunboxed.com