Premiera Apple iPada trzeciej generacji już 7 marca

Zgadnijcie, co jest 8 marca? Międzynarodowy Dzień Kobiet. A dzień wcześniej, 7 marca? Premiera tabletu Apple iPad 3. Obie daty zaznaczcie w kalendarzach, bo nie można o nich zapomnieć.

Plotki na temat iPada 3 i jego premiery docierały do nas od dłuższego czasu. Dzięki nim wiemy, że nowego tabletu Apple spodziewać się możemy w marcu (teraz wiemy, że to będzie ostatni dzień pierwszego tygodnia tego miesiąca, woah), a urządzenie będzie wyposażone w ekran Retina o wysokiej rozdzielczości (2048 x 1536 pikseli), czterordzeniowy procesor Apple A6, większą baterię, ulepszony aparat fotograficzny oraz wsparcie dla sieci 4G LTE (potwierdzone przez Wall Street Journal).

Zajmujący się „wszystkim, co Apple” serwis The Loop dotarł do informacji, z których wynika, że premiera Apple iPada 3 będzie miała miejsce 7 marca 2012. Jednakże jaką mamy pewność, że tego dnia zobaczymy iPada 3?

To, że światło dzienne ujrzy trzecia generacja tabletu Apple, nie ulega wątpliwości. Zastanawiać się możemy jedynie nad jego nazwą; „Apple iPad 3” brzmi nieźle, aczkolwiek „iPad 2S” wydaje się być bardziej adekwatną. Wskazują na to zdjęcia opublikowane przez portal MacRumors, z których wynika, że nowy iPad zachowa wygląd drugiej generacji tabletu, a zmianie ulegną wyłącznie umieszczone pod obudową podzespoły.

Niestety, obawy, o których pisałem w swoim felietonie, sprawdziły się – Apple iPad 3 (2S) będzie iPhone’m 3GS tabletów: niby szybszy, ale nie rewolucyjny. A rewolucji Apple potrzebuje.

źródła: The Loop, MacRumors (1), MacRumors (2), via The Verge