Amazon Echo Show

Echo Show to nowy asystent domowy Amazonu z 7-calowym ekranem i 5 Mpix kamerką

Według najnowszych danych, asystenci domowi Amazonu – przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, które są jednocześnie najważniejszym rynkiem ich zbytu – będą najchętniej kupowanymi tego typu urządzeniami w tym roku. Mają bowiem „zgarnąć” dla siebie ponad 70% udziałów. Do tej pory Amerykanie oferowali dwóch: Echo i Echo Dot. Ale od teraz klienci dostają do wyboru również trzeciego, nowo zaprezentowanego Echo Show.

Tym, co wyróżnia to urządzenie na tle pozostałej dwójki, jest oczywiście dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7 cali oraz umieszczona nad nim kamerka o rozdzielczości 5 Mpix. Dzięki temu asystent jest o wiele bardziej funkcjonalny. Jego możliwości świetnie zainscenizowane są na zamieszczonym poniżej filmie promocyjnym, do obejrzenia którego serdecznie zachęcam. Szczególnie, że nie jest to typowo marketingowa gadanina, tylko bardzo dobrze zrobiona wizualizacja.

https://youtu.be/WQqxCeHhmeU

Jeżeli jednak nie chcecie mimo wszystko go obejrzeć (żałujcie, naprawdę!), to powiem, że dzięki wyświetlaczowi i kamerce posiadacze Echo Show mogą przeprowadzać wideorozmowy (choć nie muszą, mogą też zwykłe, audio, bez wizji) oraz wyświetlać treści wizualne, na przykład obrazki z Google, filmiki z YouTube lub też tekst piosenki.

Echo Show potrafi także komunikować się z i zarządzać urządzeniami smart home, dzięki czemu użytkownik może zlecić asystentowi zgaszenie świateł lub włączenie podglądu z kamerki, umieszczonej w innym pokoju lub przed domem.

Z technicznych rzeczy należy z kolei wspomnieć, że Echo Show ma wymiary 187x187x90 mm i waży 1170 gramów (choć to ostatnie może się zmieniać, ponieważ zależy od procesu produkcyjnego – tak przynajmniej podaje Amazon). Urządzenie napędza procesor Intel Atom x5-Z8350. Dźwięk odtwarzany jest z kolei przed dwa głośniki stereo, wspierane przez technologię Dolby. Łączność umożliwiają moduły Bluetooh i dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz. Z asystentem można się komunikować również poprzez dedykowaną aplikację, kompatybilną z urządzeniami, działającymi pod kontrolą Fire OS, Androida i iOS.

Cenę Amazon Echo Show w Stanach Zjednoczonych ustalono na 229,99 dolarów, czyli równowartość ~900 złotych. Zamówienia można już składać, ale wysyłka rozpocznie się dopiero 28 czerwca. Dostępna jest biała i czarna wersja kolorystyczna. Dla porównania, Echo Dot kosztuje 49,99 dolarów (~200 złotych), a Echo 179,99 dolarów (~700 złotych).

Amazon Echo Show

Źródło: Engadget, Android Authority, Amazon