Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche: Amazfit Sports Smartwatch 2 i Amazfit Watch 2S | Tabletowo.pl

Huami zaprezentowało dwa nowe smartwatche: Amazfit Sports Smartwatch 2 i Amazfit Watch 2S

Dołącz do dyskusji 0

Huami, czyli firma, która jest mocno związana z Xiaomi, zaprezentowała dwa nowe smartwatche: Amazfit Sports Smartwatch 2 i Amazfit Watch 2S. Oba urządzenia celują w nieco innego klienta, o czym świadczy nie tylko ich design i specyfikacja, ale również sugerowana cena.

Amazfit Sports Smartwatch 2 wyposażono w pokryty wyświetlacz o średnicy 1,34 cala i rozdzielczości 320×300 pikseli, co przekłada się na 327 ppi. Urządzenie oferuje również 4 GB pamięci wbudowanejpulsometrmoduł GPS. Według deklaracji producenta, energii w akumulatorze ma wystarczyć na 35 godzin pracy z włączonym GPS-em.

Oczywiście nie zabrakło całej masy funkcji, związanych z monitorowaniem aktywności fizycznej. Użytkownicy będą mogli na przykład sprawdzić swój VO2max. Do tego sprzęt wytrzyma napór wody o ciśnieniu nawet 5 ATM, więc spokojnie można pływać z nim na ręce. Amazfit Sports Smartwatch 2 może także nadzorować jeszcze dziesięć innych scenariuszy, m.in. jazdę na rowerze, bieganie (również na domowej bieżni) i chodzenie.

fot. Amazfit

Amazfit Watch 2S jest z kolei – przynajmniej z wyglądu – nieco bardziej „klasycznym” smartwatchem. Urządzenie ma pokrytą szkłem szafirowym kopertę oraz skórzane paski. Średnica ekranu także wynosi 1,34 cala, a jego rozdzielczość to również 320×300 pikseli. Niestety, w przeciwieństwie do Amazfit Sports Smartwatch 2, nie oferuje ani pulsometru, ani modułu GPS. Sprzęt jednak też jest wodoszczelny i wytrzyma napór wody o ciśnieniu 5 ATM oraz dysponuje 4 GB pamięci wbudowanej.

Co ciekawe, Amazfit Sports Smartwatch 2 – chociaż oferuje więcej – jest tańszy i kosztuje 999 juanów, czyli równowartość ~520 złotych. Za Amazfit Watch 2S trzeba z kolei zapłacić 1499 juanów, tj. ~790 złotych.

Źródło: Android Authority, GizmoChina

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona