Allview X4 Soul Lite - do 4GB RAM, podwójny aparat główny i "czysty" Android 7.0 Nougat 15
Allview X4 Soul Lite (fot. Allview)

Allview X4 Soul Lite – do 4GB RAM, podwójny aparat główny i „czysty” Android 7.0 Nougat

X4 Soul Lite to już trzeci, nowy smartfon, jaki zaprezentowało Allview od początku czerwca (poprzednie dwa to X4 Soul Mini i P9 Energy Lite 2017). Elementem wyróżniającym tego modelu ma być przede wszystkim podwójny aparat główny.

Allview X4 Soul Lite wyposażono w 5,5-calowy, pokryty szkłem 2.5D wyświetlacz LTPS IPS o rozdzielczości Full HD (1080×1920; 401 ppi), ośmiordzeniowy procesor MediaTek (producent nie podaje, co to konkretnie za jednostka) oraz – w zależności od wersji – 3GB lub 4GB RAM oraz 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB.

Jeżeli zaś chodzi o aparaty, to na pleckach znalazły się dwa obiektywy. Jeden wykorzystuje 13 Mpix sensor Sony (IMX258) z f/2.0, podczas gdy drugie „oczko” ma 2 Mpix i odpowiada za zbieranie informacji o głębi. Dzięki temu użytkownik może uzyskać efekt bokeh oraz wybierać – nawet po zrobieniu zdjęcia – który jego element wyostrzyć, a który rozmazać. Do dyspozycji dostanie też tryb profesjonalny oraz możliwość zrobienia fotki w rozdzielczości nawet 24 Mpix. Z przodu znalazła się natomiast 8 Mpix kamerka z f/2.0.

W Allview X4 Soul Lite zastosowano także wielofunkcyjny czytnik linii papilarnych. Po pierwsze, może on zastąpić wirtualne przyciski na dole wyświetlacza – wtedy krótkie wciśnięcie służy za „wstecz”, dłuższe przenosi do bezpośrednio do ekranu domowego, a dwukrotne pokazuje ostatnio uruchomione aplikacje. Po drugie, użytkownik ma możliwość przypisania otwierania danej aplikacji za pomocą konkretnego odcisku palca oraz zabezpieczenia tą metodą dostępu do poszczególnych programów.

Allview X4 Soul Lite ma też hybrydowy Dual SIM standby (2 x SIM lub SIM+microSD). Całość pracuje pod kontrolą „czystego” Androida 7.0 Nougat i zasilana jest energią z niewymiennego akumulatora o pojemności 3000 mAh. W sprzedaży dostępne są dwie wersje kolorystyczne: złota i czarna. Cenę wersji z 3GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej ustalono na 1099 złotych, natomiast modelu z 4GB RAM i 32GB przestrzenią na pliki użytkownika na 1249 złotych.

 

Źródło: Allview (3GB RAM), Allview (4GB RAM)