Allview A8 Lite to kolejny po Archosie 50f Neon budżetowiec z Androidem 7.0 Nougat | Tabletowo.pl

Allview A8 Lite to kolejny po Archosie 50f Neon budżetowiec z Androidem 7.0 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Choć Android 7.0 Nougat jest dostępny na rynku już od ponad czterech miesięcy, to nadal znikoma część nowo debiutujących smartfonów pracuje pod jego kontrolą. Dlatego tym bardziej cieszy, że producenci zaczynają go instalować również w najbardziej budżetowych propozycjach. W ciągu dwóch dni debiutuje bowiem już druga (po Archosie 50f Neon): Allview A8 Lite.

Urządzenie kosztuje 389 złotych i oferuje m.in. 5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 450×854 pikseli (z automatyczną regulacją jasności), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580 1,3 GHz z ukłądem graficznym Mali-400, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB oraz aparaty: 5 Mpix na tyle z autofokusem i pojedynczą diodą doświetlająca i 0,3 Mpix na przodzie.

Łączność w Allview zapewniają moduły: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, 3G (brak LTE) i GPS oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Nie zabrakło też Dual SIM. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat z nakładką producenta i zasilany jest przez akumulator o pojemności 2000 mAh. Całość ma wymiary 145×72,4×9,55 mm i waży 140 gramów. W sprzedaży dostępna jest tylko jedna, ciemnoniebieska wersja kolorystyczna.

Jak nietrudno zauważyć, Allview A8 Lite jest pod względem specyfikacji niemal klonem Archosa 50f Neon. Ten drugi jest jednak tańszy o 30 złotych (389 złotych kosztuje wersja z 16GB pamięci wewnętrznej), a do tego ma aparaty o wyższych rozdzielczościach (8 Mpix na tyle i 2 Mpix na przodzie). Z drugiej strony jest cięższy (o 28 gramów), jednak w takich okolicznościach myślę, że można mu to wybaczyć.

Źródło: Allview

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona