Alcatel A3 Plus nie zachwyca, choć cena sugeruje, że powinien być ciekawym średniakiem

Ostatnimi nowościami od Alcatela były smartfony Idol 5 i Idol 5S oraz A7 i A7 XL, zaprezentowane podczas targów IFA 2017 w Berlinie. Producent przygotował jednak już kolejną propozycję – model A3 Plus.

Reklama

Smartfon nieszczególnie zachwyca swoją specyfikacją, szczególnie patrząc przez pryzmat jego ceny. Urządzenie wyceniono bowiem na 819 reali brazylijskich, czyli równowartość ~930 złotych, chociaż aktualnie w promocji można je kupić trochę taniej, za 619 reali, tj. ~700 złotych.

Alcatel A3 Plus wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280; 267 ppi), czterordzeniowy procesor (producent nie precyzuje, jaka to jednostka), 3 GB RAM32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie. Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh.

Niespecjalnie znam specyfikację brazylijskiego rynku i preferencje tamtejszej klienteli, jednak patrząc ze swojej perspektywy uważam, że Alcatel A3 Plus oferuje trochę za mało, aby nazwać go „ciekawym średniopółkowcem”. Gdyby Alcatel zastosował wyświetlacz Full HD, dodał trochę megapikseli do aparatu głównego i czytnik linii papilarnych – wówczas smartfon prezentowałby się o wiele ciekawiej.

Szczególnie, że producent udowodnił już, iż potrafi zaoferować przyzwoitą specyfikację w niewygórowanej cenie, czego przykładem jest na przykład Idol 5, który w Polsce będzie kosztował 799 złotych.

*Na zdjęciu tytułowym Alcatel Pop 4S (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Alcatel