Alcatel 1 (fot. Helpix.ru)

Alcatel 1 to kolejny smartfon bez bajerów, ale z Androidem Go

Z dnia na dzień przybywa smartfonów z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie. Najnowszym jest Alcatel 1, którego tak samo, jak jego pobratymców, charakteryzuje podstawowa specyfikacja techniczna i brak jakichkolwiek bajerów.

Nie jest to pierwszy smartfon Alcatela z z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie. Pierwszy zadebiutował bowiem na targach MWC 2018. Mowa oczywiście o Alcatelu 1x. Pod względem specyfikacji Alcatel 1 jest jednak jeszcze uboższy niż wspomniany model. Urządzenie oferuje 5-calowy wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości 960×480 pikseli. Nie wiadomo, jaki to typ matrycy, ale najpewniej nie jest to LCD IPS, tylko LCD TN. Sercem sprzętu jest czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6739 1,28 GHz z układem graficznym IMG PowerVR GE8100.

Alcatel 1 oferuje również – jak przystało na klasyczny smartfon z Androidem Oreo (Go Edition) na pokładzie – 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB. W urządzeniu nie zabrakło także aparatów: na tyle znajduje się pojedynczy o rozdzielczości 5 Mpix, natomiast na przodzie pojedynczy 2 Mpix. W obu przypadkach użytkownik może jednak skorzystać z (dość często stosowanej przez Alcatela) funkcji interpolacji zdjęć do – odpowiednio – 8 Mpix i 5 Mpix.

Alcatel 1 nie ma czytnika linii papilarnych, ani systemu rozpoznawania twarzy, ale nie zabrakło w nim Dual SIM. Zastosowany procesor obsługuje również łączność LTE Cat. 4 (pobieranie do 150 Mbit/s, wysyłanie do 50 Mbit/s). Smartfon zasila akumulator o pojemności 2000 mAh. Całość ma wymiary 137,6×65,7×9,8 mm i waży 134 gramy.

Na razie nie znamy ceny Alcatela 1.

Źródło: Helpix.ru dzięki Android Authority