Bo jedno to za mało, dlatego ADATA wprowadza na rynek aż cztery nowe akcesoria do ładowania 19

Bo jedno to za mało, dlatego ADATA wprowadza na rynek aż cztery nowe akcesoria do ładowania

Sama standardowa ładowarka, dodawana do smartfona lub tabletu w pudełku, już dziś nie wystarczy. Jest bowiem masa sytuacji, w których potrzebujemy podładować swój sprzęt, a za jej pomocą nie ma za bardzo jak lub nie jest to do końca wygodne. Z pomocą przychodzi ADATA, która wprowadziła właśnie na rynek aż cztery nowe akcesoria do ładowania

Pierwszą z nowości jest ładowarka bezprzewodowa CW0100 ze standardem Qi, dzięki któremu jest kompatybilna z większością smartfonów, wspierających technologię szybkiego bezprzewodowego ładowania. Mowa tu m.in. o iPhone’ach X, 8 i 8 Plus oraz Samsungach Galaxy S9 i Galaxy S9+.

Według deklaracji producenta, ładowarka bezprzewodowa CW0100 zapewnia nawet dwa razy szybsze ładowanie niż standardowe bezprzewodowe podkładki o mocy 5 W. Przy okazji dowiadujemy się też, że akcesorium wyposażono w detektor obcych przedmiotów (FOD), dzięki czemu przypadkowo położone na jego powierzchni metalowe elementy nie uruchomią procesu ładowania.

Kolejne nowości to dwie ładowarki samochodowe CV0525 i CV0172. Pierwsza z nich oferuje aż pięć portów USB. Dwa główne przeznaczone są dla kierowcy i pasażera, siedzących z przodu, natomiast pozostałe trzy dla pasażerów, usadowionych na tylnej kanapie. Jest to możliwie, bowiem te ostatnie znajdują się na specjalnym przedłużaczu.

Druga ze wspomnianych ładowarek samochodowych, model CV0172, ma dwa porty USB, za pomocą których można ładować sprzęty z maksymalnym natężeniem 2,4 A. Oba wspierają również technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 18 W.

Ostatnią, czwartą nowością jest stacja ładująca CU0480QC, umożliwiająca jednoczesne ładowanie nawet do pięciu urządzeń. Akcesorium wyposażono w złącze USB-A ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, trzy standardowe porty USB-A i jeden USB Typu C. Sprzęt rozpoznaje, do których złącz podłączone są urządzenia i tylko do nich doprowadza prąd. Dodatkowymi udogodnieniami są antypoślizgowa powłoka i dioda LED, wskazująca status ładowania.

Ceny

  • ładowarka samochodowa ADATA CV0525 – 49 złotych
  • ładowarka samochodowa ADATA CV0172 – 29 złotych

Źródło: informacja prasowa