Predator CG437KP, czyli 43-calowy monitor dla graczy już w Polsce

Duże monitory dla graczy to nie nowość. Coraz częściej wypierają one z naszych domów telewizory, by podpięte do konsoli czy komputera stacjonarnego stać się centralną częścią wyposażenia miłośników elektronicznej rozrywki. W Polsce znajdziemy teraz nowego Predatora CG437KP.

Reklama

Monitor Predator CG437KP wyświetla obraz w domyślnej rozdzielczości 3840 x 2160, w jakości 4K i częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz. Dzięki temu może z powodzeniem zastąpić zwykły telewizor podczas grania czy nawet oglądania „zwykłej” telewizji.

Nowy Predator korzysta ze standardu Adaptive-Sync, który synchronizuje wartość częstotliwości odświeżania wyświetlacza i karty graficznej. Pozwala to na pozbycie się mikrozakłóceń i płynną rozgrywkę. Zastosowana matryca wykorzystuje 90% przestrzeni kolorów DCI-P3 i wraz z certyfikatem VESA DisplayHDR 1000 powinny być potwierdzeniem wysokiej jakości reprodukowanego obrazu, kontrastu i dokładności barw.

Zaplecze portów nie jest zbyt szerokie, ale powinno w zupełności wystarczyć. To zestaw 3 gniazd HDMI, złącza USB typu C oraz interfejsu DisplayPort. Dodatkowo, w urządzeniu zastosowano czujnik światła, który jest w stanie wykryć poziom naświetlenia w pomieszczeniu i odpowiednio dostosować poziom jasności. Jest też czujnik zbliżeniowy, tak więc kiedy użytkownik zbliży się do ekranu, urządzenie „wybudzi się” ze stanu gotowości — lub przejdzie w stan uśpienia, gdy nie wykryje niczyjej obecności w swoim bezpośrednim otoczeniu.

W komplecie znajdziemy także pilot, który przyda się, jeśli monitor zamontujemy w salonie i będzie obsługiwany z pewnej odległości.

43-calowy Predator CG437KP będzie dostępny w Polsce od początku grudnia 2019 roku w cenie 4999 zł.

 

źródło: materiały prasowe